در حال بارگذاری ...

بیانیه جمعی از اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در حمایت از انتصاب سرپرست دانشگاه

بسم الله الرحمن الرحیم

 

«مدیران جوان، کارگزاران جوان، اندیشمندان جوان، فعّالان جوان، در همه‌ی میدان‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و بین‌المللی و نیز در عرصه‌های دین و اخلاق و معنویّت و عدالت، باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیّت دهند، از تجربه‌ها و عبرت‌های گذشته بهره گیرند، نگاه انقلابی و روحیه‌ی انقلابی و عمل جهادی را به کار بندند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته‌ی اسلامی بسازند.» بخشی از بیانیه گام دوم انقلاب
انقلاب کبیر اسلامی ایران در طلیعه چهل و سومین سالگرد پیروزی خود قرار دارد و دهه‌ی پنجم حیات خود را با افتخار سپری می‌نماید. اگر چه دشمنان مستکبرش گمان‌های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده، همواره سربلند دیده‌اند. در این دوران پربرکت و فرخنده، امتحانات سنگینی در پیش روی ملت ایران قرار گرفته است و بحمدلله در همه این عرصه‌ها خوش درخشیده‌اند. دولت‌های مختلف نیز با سلایق مدیریتی متفاوت بر سر کار آمده‌اند و امور اجرایی کشور را به دست گرفته‌اند و هر یک تلاش‌هایی در حد توان خود نموده‌اند. با روی کار آمدن هر دولت جدید، بطور طبیعی تغییرات مدیریتی در سازمان‌های مختلف و از جمله دانشگاه‌ها اتفاق افتاده است. بدیهی است انتظار عموم دانشگاهیان در هر دوره، بهبود اوضاع و تحول در رویکردها و برنامه‌های عملیاتی دانشگاه‌ها می‌باشد.
دانشگاه فنی و حرفه‌ای با بیش از 180 واحد دانشگاهی و حدود 150 هزار دانشجو در سراسر کشور، بزرگترین و قدیمی‌ترین دانشگاه در حوزه آموزش‌های عالی مهارتی محسوب می‌شود و مسئولیت تربیت تکنیسین‌ها و کارشناسان توانمند اجرایی و صاحبان پنجه‌های کارآمد را بر عهده دارد. به اذعان بسیاری از صاحب‌نظران، دانشگاه فنی و حرفه‌ای جزء موثرترین مجموعه‌های تاثیرگذار در اشتغال کشور محسوب شده و بنابراین توجه به مسائل و مشکلات این دانشگاه نیز از جمله مسائل اولویت‌دار دولت می‌باشد.
در طول سالیان گذشته دستاوردهای چشمگیری در زمینه‌های مختلف علمی اعم از سلول‌های بنیادی، نانو، زیست فناوری، هسته‌ای، مهندسی و نظایر آن توسط جوانان این مرز و بوم به دست آمده است که بیانگر پتانسیل‌های عظیم این نسلِ پرانگیزه می‌باشد. علیرغم این توفیقات علمی و وجود مهارت‌های عملی و مدیریتی، عرصه برای حضور جوانان در امور اجرایی دانشگاه‌ها به اندازه کافی گشوده نشده و فراهم کردن زمینه این حضور از مطالبات جدی دانشگاهیان می‌باشد.
انتصاب شایسته جناب آقای دکتر عرفان خسرویان، به عنوان یک مدیرجوان، فنی، متواضع، توانمند، پیشتاز در برقراری ارتباط با صنعت و دارای انگیزه بالا در ایجاد تحول در دانشگاه، بارقه‌ای از امید و نشاط را در دل دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای ایجاد نموده است. بر این اساس تایید کنندگان این نامه که جمعی از اساتید، کارمندان و دانشجویان مراکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای سراسر کشور می‌باشند بر خود فرض می‌دانند، با حمد و شکر به درگاه الهی به جهت آغاز فصل جدیدی از تحولات مثبت در دانشگاه فنی و حرفه‌ای، مراتب حمایت خود را از ریاست محترم جدید دانشگاه اعلام نمایند. همچنین ضمن تشکر ویژه از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری به جهت اهتمام خاص آن مقام معزز به توسعه آموزش‌های مهارتی، اشتغال‌زایی، ارتباط واقعی بین محیط آموزش با صنعت، اعلام می‌نماییم که ما اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای، ضمن استقبال از راهبردهای وزیر محترم، در جهت تحقق مفاد مندرج در حکم انتصاب ریاست محترم جدید دانشگاه، تمام توان خود را برای عملی کردن این رهنمودها به کار خواهیم بست. امید واثق داریم با اتکال به خداوند متعال، رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، حمایت‌های مؤثر دولت معزز و وزیر محترم، شاهد کارایی و اثربخشی آموزش‌های مهارتی با همدلی و همکاری بدنه دلسوز دانشگاه فنی و حرفه‌ای و حرکت پرشتاب رو به جلو در این دانشگاه منحصر به فرد مهارتی باشیم؛ ان‌شاءالله.


جمعی از استادان، کارمندان و دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای سراسر کشور

نظرات کاربران