در حال بارگذاری ...

کسب مدال طلا( رتبه اول)در رشته مکاترونیک
نوزدهمین دورمسابقات ملی مهارت کشور۱۴۰۰ جهت اعزام به مسابقات جهانی چین
توسط دانشجوی دانشکده فنی شهید منتظری مشهد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی ،  آقای محمدحسین صفری ازدانشکده فنی شهید منتظری مشهد رتبه اول مسابقات مهارت در رشته مکاترونیک کشور جهت اعزام به مسابقات جهانی پکن را کسب نمود.

از روز دوشنبه  رقابت در مرحله کشوری این رشته‌ها از ۲۲ آذر ماه در استان آغاز شد  و به مدت سه روز ادامه داشت .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه : در رشته مکاترونیک ۱۱ تیم به ظرفیت ۲۱ نفر و دررشته فناوری وب نیز ۲۰ نفر به مرحله کشوری راه یافته بودند  که با یکدیگر رقابت کردند.

همچنین  امسال برای نخستین بار برپایی مرحله کشوری این مسابقات برای ۳۲ رشته، بین ۱۳ منطقه و استان کشور توزیع شده است که خراسان رضوی میزبانی رقابتهای مهارت در ۲ رشته مکاترونیک و فناوری وب (طراحی صفحات وب) را برعهده داشت .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه با اشاره به راه یافتن برندگان این مرحله به مسابقات جهانی مهارت ۲۰۲۲ شانگهای در کشور چین ،چهل و ششمین دوره مسابقات جهانی مهارت به میزبانی کشور چین در نوامبر سال ۲۰۲۲ برگزار می‌شود.

و مسابقات یاد شده در رشته مکاترونیک در مرکز شماره یک مشهد و مسابقات فناوری وب در جهاد دانشگاهی مشهد برگزار شد که همه علاقه مندان امکان حضور و مشاهده مسابقات را داشتند.

 در رشته مکاترونیک به دلیل سابقه موفقیت های جهانی در سالهای ۲۰۱۵ ،۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ استان خراسان رضوی دارای ۲ سهمیه است و این استان در رشته مکاترونیک ۲ تیم به ظرفیت چهار نفر و در رشته فناوری وب یک نفر شرکت کننده  داشت.

فرایند داوری این مسابقات نیز بر مبنای یک نرم افزار به نام سی.آی.اس (CIS ) و به صورت یک شبکه مشترک جهانی و با استاندارد لازم انجام شد .

نظرات کاربران