در حال بارگذاری ...
طالبی اتویی مطرح کرد:

گسترش همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه فنی و حرفه ای با کشورهای همسایه، منطقه و جهان


به گزارش اداره کل روابط عمومی، فرج اله طالبی اتویی مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی عنوان کرد: در راستای بین المللی سازی فعالیت های دانشگاه فنی و حرفه ای و اجرای تفاهم نامه همکاری های علمی و بین المللی منعقده با دانشگاه پیتشت رومانی و دانشگاه پاریس 13 فرانسه، طبق توافقات به عمل آمده تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه به کشور رومانی اعزام خواهند شد.
وی افزود: با عنایت به تحرک مجدد رویدادهای حضوری علمی و بین المللی در دوران پسا کرونا در خصوص تبادل اساتید، اعزام 25 نفر از اعضای هیات علمی به همراه 1 نفر سرپرست گروه اعزامی این دانشگاه به منظور شرکت در کارگاه های آموزشی در صنایع خودروسازی و قطعه سازی به ویژه گیربکس های اتوماتیک و الکترونیک خودرو، و بازدید از آزمایشگاه ها و کارگاه ها، تبادل تجربیات با اساتید گروه های فنی و مهندسی و همچنین تدریس به دانشجویان دانشگاه پیتشت رومانی  برنامه ریزی شده است.

طالبی ادامه داد: تسلط به زبان انگلیسی، فعالیت تمام وقت در دانشگاه، ارتباط رشته تخصصی و تدریس در آن رشته، ذخیره امتیاز پژوهشی، سابقه خدمت کمتر از 27 سال، تسلط به کامپیوتر و نرم افزار های تخصصی رشته خود شاخص های انتخاب اساتید اعزامی بوده است.
مدیرکل دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه با اشاره بر اینکه طی فرایندی لیست اساتید در 4 گروه مورد نظر بر حسب شاخص های اعلام توسط مرکز امور مدرسان معاونت آموزشی به منظور سنجش سطح زبان انگلیسی در اختیار دفتر قرار گرفت گفت: مصاحبه به زبان انگلیسی به ترتیب با 10 نفر اول هر گروه انجام شد. در هر گروه چند نفر به دلایل شخصی از قبیل ابتلا به کرونا، عدم تمایل به حضور در رویداد، عدم آشنایی با زبان انگلیسی و ...  از حضور در این رویداد بین المللی انصراف دادند و در نهایت از هر رشته شش نفر از اعضای هیات علمی انتخاب شدند.
وی گفت: در پایان اسامی 25 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه در رشته های چهارگانه به همراه 1 نفر سرپرست گروه جمعا 26 نفر، انتخاب و پس از طی مراحل اخذ مجوز از وزارت متبوع و مراجع ذیربط در نیمه دوم آبان سال جاری اعزام خواهند شد.
طالبی تأکید کرد: کلیه هزینه های اعزام هیات (هزینه های برگزاری دوره آموزشی، پرواز رفت و برگشت، اقامت، و پذیرایی و ...) از گرنت بین المللی تامین و پرداخت خواهد شد.

وی در پایان اذعان داشت: دفتر بین الملل در اقدامات پیش رو اعزام اعضای هیات علمی سایر رشته ها را به کشورهای طرف قرارداد از جمله فرانسه، آلمان، اتریش، کره جنوبی، و ... و جذب دانشجویان غیر ایرانی شهریه پرداز و همچنین برگزاری دوره های توانمندسازی مدرسان برای اساتید دانشگاه های همتا در کشور های همسایه و مسلمان را در برنامه های خود دارد.

نظرات کاربران