در حال بارگذاری ...
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای:

دانشجویان برای واکسیناسیون نیاز به مراجعه به شهر محل تحصیل ندارند

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی، دکتر رضا مهدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی عنونا کرد: با تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پژشکی، واکسیناسیون عمومی دانشجویان دانشگاههای تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز شده و دانشجویان عزیز می‌توانند با مراجعه به سایت www.salamat.gov.ir و ورود اطلاعات درخواستی، ثبت نام و زمان و مکان تزریق واکسن کرونا را انتخاب نمایند.
وی گفت: دانشجویان برای واکسیناسیون نیاز به مراجعه به شهر محل تحصیل ندارند. عزیزان می‌توانند نزدیکترین مرکز واکسیناسیون را در شهر یا روستای محل سکونت انتخاب کنند.
دکتر مهدی تصریح کرد: چنانچه دانشجویی به‌دلیل نقص اطلاعات دانشجویی موفق به ثبت نام در سامانه واکسیناسیون نشد (کد ملی او در سامانه ثبت نشده بود)، می‌تواند مشکل را از طریق دانشکده/ آموزشکده محل تحصیل پیگیری کند تا از طریق معاونت محترم آموزشی و دفتر فناوری اطلاعات دانشگاه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اطلاعات وی به مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای تأکید کرد: سعی شود دانشجویان در اولین فرصت ممکن نسبت به ثبت نام در سایت و انجام واکسیناسیون کووید 19 اقدام نمایند. دانشجویان عزیزی که با روش‌های دیگر نظیر شرایط سنی یا شرایط محیطی (مثل روستا یا شهر خاص) واکسینه شده یا خواهند شد، نیاز به اقدام از طریق مسیر واکسیناسیون دانشجویی نمی‌باشند (یک روش، کافی است).
وی در پایان خاطرنشان کرد: انجام واکسیناسیون به معنای حضور دانشجویان در دانشگاه و آموزش حضوری نمی‌باشد. لازمۀ آموزش حضوری، اعلام عمومی از سوی مراجع ذی‌ربط شامل ستاد ملی مقابله با کرونا، وزارتین بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و حتی مراجع رسمی استان‌ها و شهرستان‌های محل دانشکده‌ها و آموزشکده‌ ها است.

نظرات کاربران