در حال بارگذاری ...
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای:

610 میلیارد ریال اعتبار در قالب اسناد خزانه جهت به روز رسانی، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و توسعه امور زیربنایی و تعمیرات ضروری به دانشگاه فنی و حرفه ای

به گزارش اداره کل روابط عمومی، دکتر ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه ای در حاشیه هیأت رییسه در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی عنوان کرد: در بودجه مصوب 1400 سازمان برنامه و بودجه کشور مصوب مجلس شورای اسلامی، اعتبار تعمیر و تجهیز دانشگاه فنی و حرفه ای به مبلغ 2800 میلیارد ریال تعیین گردیده که از این مبلغ 1680 میلیارد ریال جهت انجام امور زیر بنایی و مبلغ 1120 میلیارد ریال جهت توسعه کارگاه ها و آزمایشگاه به استناد شاخص های سند تجهیزات کارگاه ها و آزمایشگاه ها و براساس تخصیص توزیع خواهد شد.

 

وی افزود: با یاری خدا در ماه جاری جهت به روز رسانی تجهیزات 350میلیارد ریال به صورت نقدی و 370 میلیارد ریال به صورت اسناد خزانه طی دو یا سه ساله و مابقی با تأکید بر انجام امور زیر بنایی به آموزشکده های فنی و حرفه ای کشور ابلاغ می گردد.

 

صالحی عمران با ذکر این نکته که آموزش های حضوری و مجازی در دوران پسا کرونا نیز ادامه می یابد. از تدوین سند آموزش تلفیقی در این دانشگاه خبر داد.

 

گفتنی است که بر اساس برنامه ششم توسعه سهم آموزش عالی مهارتی کشور باید به 30% افزایش یابد.

در حال حاضر بیش از سه هزار آزمایشگاه و کارگاه با مساحت 374 هزار متر مربع، 13 آزمایشگاه مرکزی با مساحت بیش از 5 هزار متر مربع، سرفصل های درسی عملی 180 هزار دانشجو را به عهده دارند. با شیوع بیماری کرونا در روند آموزش عملی اختلالات فراوانی ایجاد نموده است که سعی گردیده با ایجاد 31 آزمایشگاه مجازی تا حدودی فاصله بین آموزش و کارگاه کاهش یابد.

نظرات کاربران