در حال بارگذاری ...
 • وبینار نقش دانشگاه در انتخابات و تبیین ضرورت حضور حداکثری دانشگاهیان در تعیین سرنوشت کشور برگزار شد

    به گزارش دفتر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی، سه شنبه 25 خرداد ماه 1400، وبینار نقش دانشگاه در انتخابات با هدف تبیین ضرورت حضور و مشارکت حداکثری دانشگاهیان در انتخابات 1400 با حضور دکتر حسین حق وردی نماینده شهرستان های شهریار، ملارد و قدس و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، دکتر غلامرضا زمانی معاون اداری مالی و مدیریت منابع دانشگاه فنی و حرفه ای، دکتر رضا مهدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای، دکتر مهدی دستگردی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فنی و حرفه ای، روسای استانی، روسای دانشکده ها و همکاران دانشگاه فنی و حرفه ای از سراسر کشور برگزار گردید.

  در ابتدای این وبینار، دکتر حسین حق وردی به ضرورت حضور فعال در انتخابات پرداخت و بیان کرد: تمام هدف دشمن این است که در صورت مشارکت کم در انتخابات از نظام ما مشروعیت زدایی کند و به همین خاطر اهتمام تمام استادان و دانشگاهیان باید حضور پرشور در صحنه انتخابات باشد.

  وی در ادامه حمایت و پشتوانه مردمی از نظام را بهترین ابزار اقتدار دانست و افزود: در گام دوم انقلاب احتیاج به هماهنگی و هم افزایی جدیدی داریم که با حضور حداکثری مردم در انتخابات این مهم محقق خواهد شد.

  دکتر حق وردی خاطر نشان کرد: تنها راه ایجاد مشاغل مولد و پایدار در کشور، توسعه امکانات دانشگاه فنی و حرفه ای است و مجلس شورای اسلامی به این موضوع اعتقاد داشته و برای محقق شدن آن از هیچ تلاش و حمایتی دریغ نخواهد کرد.

  دکتر غلامرضا زمانی در این نشست حضور حداکثری مردم در انتخابات و حمایت از نظام را در شرایط کنونی مهم دانست و افزود: مردم به وظیفه خود در این انتخابات عمل خواهند کرد و پشتیبانی خود را از این انقلاب و نظامی که خود باعث آن بودند، خواهند داشت.

  وی در ادامه بیان کرد: وظیفه ما به عنوان قشر دانشگاهی، تاکید بر حضور حداکثری و بیان ضرورت های این حضور است و اگر هر کدام از ما به تبیین اهمیت حضور فعال در این عرصه بپردازیم، نقش محوری دانشگاه و دانشگاهیان در روشنگری را به خوبی جلوه گر ساخته ایم.

  دکتر رضا مهدی نیز در این نشست به ایراد سخن پرداخت و تصریح کرد: استادان و دانشجویان ما باید در زمینه دعوت به مشارکت فعال در انتخابات نقش بسزایی ایفا کنند و تلاش دشمن در بی ارزش کردن انتخابات را کمرنگ کنند چرا که دانشگاه فقط مرجع علمی و تحصیلی نیست بلکه به عنوان وجدان جامعه رسالتی دارد که باید در مقابل نیازها و مسائل جامعه پاسخگو و مسئول باشد.

  وی در ادامه افزود: ما باید در سه حوزه: تبیین علت و ضرورت حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات، تبیین نیازها و اولویت های جامعه و تبیین ویژگی های انتخاب اصلح و درست تلاش کنیم چرا که حضور در انتخابات، تایید اصل جمهوری اسلامی و حاکمیت دین در جامعه است.  

  دکتر مهدی دستگردی از دیگر سخنرانان این وبینار بود. وی نقش دانشگاهیان را نقش موثر و بی بدیلی در جذب مشارکت حداکثری در انتخابات و شکل گیری یک انتخاب خوب برای پیشرفت کشور دانست و افزود: حضور حداکثری مردم به ویژه جامعه دانشگاهی در انتخابات می تواند امنیت کشور را ارتقاء بخشیده و مشروعیت نظام سیاسی را تثبیت نموده و در مقابله با تهدیدات خارجی که امنیت داخلی را به خطر می اندازد، نقطه قوتی محسوب شود.

  در پایان این نشست، روسای استانی دانشگاه فنی و حرفه ای نیز به بیان فعالیت های خود در زمینه جذب مشارکت حداکثری در انتخابات 1400 پرداختند.

  نظرات کاربران