در حال بارگذاری ...
 • پیام رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای به مناسبت فرارسیدن دهة کرامت

   

  امام رضا (ع):

  «بعد از انجام‌ واجبات‌، نزد خداوند کارى‌ نیکوتر و بزرگ‌تر از ایجاد خوشحالى‌ در قلب مؤمن‌  نیست‌»

   

                         از ماهِ رضــا لطف و کرامت ریزد            در مشهد و قم رحل اقامت ریزد

                         هر خسته که از رضا شفا می‌خواهد             معصومــه به کامِ او سلامت ریزد

   

  آغاز ماه مبارک ذی‌القعده مصادف است با فرخنده‌ولادت بانوی مکرم، حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها و  دهة کرامت که با خجسته‌ولادت شمس‌الشموس، حضرت ابوالحسن علی بن موسی‌الرضا علیه الصلاه و السلام پایان می‌پذیرد؛ خجسته ایامی که شمیم خوش رحمت و کرامت الهی آسمان و زمین را سرشار و دل‌های مؤمنان و دلدادگان اهل بیت عصمت و طهارت را غرق سرور می‌کند. این دهه فرصت نابی برای مرور، نشر و تعمیق فرهنگ اهل بیت (ع) و به ویژه فرهنگ فاطمی و رضوی فراهم می‌آورد .

  تعیین عنوان «روز دختر» همزمان با میلاد بانویی با جایگاهی معنوی و والا  فرصتی ارزشمند برای تکریم دختران‌مان و الگوبرداری از زندگی و منش آن بانوی ارجمند است، چرا که دختران امروز این سرزمین مادران فردای ایران اسلامی و تأثیرگذارترین عضو در نهاد خانواده‌ها خواهند بود.
   اینجانب ضمن عرض تهنیت فرارسیدن اول ذی‌القعده، ولادت سراسر نور و شادی شفیعة روز جزاء، کریمة اهل بیت، حضرت فاطمه معصومه(س) و یازدهم ذیعقده، میلاد فرخنده و پرنور و سرور هشتمین حجت خدا، آیت حق حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) و دهة نورانی کرامت به تمام رهپویان طریق پرافتخار عصمت و طهارت و دوستداران و پیروان راستین ائمة معصومین علیهم‌السلام، روز «دختر» را نیز به بانوان شایستة میهن،  به‌ویژه دانشجویان و خواهران عفیف و پاکدامن شاغل در دانشگاه فنی و حرفه‌ای تبریک می‌گویم. از خداوند متعال  سربلندی، سلامت و توفیق شناخت و معرفت اهل بیت  (ع) و حرکت در مسیر مکتب نجات‌بخش انبیاء الهی را برای همگان مسئلت می‌نمایم.

   

  ابراهیم صالحی عمران

  رئیس دانشگاه

  نظرات کاربران