در حال بارگذاری ...
 • برای نخستین بار در سپهر آموزش عالی کشور مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای خبرداد:

  رونمایی از سامانه جامع آزمایشگاه های مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای

  به گزارش اداره کل روابط عمومی، یعقوب دادگر، مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه از رونمایی اولین سامانه جامع آزمایشگاه های مجازی برای نخستین بار در سپهر آموزش عالی کشور همزمان با کشورهای انگلستان، آلمان و هندوستان در دانشگاه فنی و حرفه ای خبر داد.

  بنابراین گزارش، وی با عنوان اینکه با این رونمایی ایران به باشگاه کشورهای بهره مند از آزمایشگاه های مجازی فنی و تخصصی دانشگاهی در جهان پیوست گفت: طراحی و راه اندازی این سامانه جامع به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه و همکاری یک شرکت دانش بنیان حدود ۸ ماه به طول انجامید.

  وی گفت: در حال حاضر آزمایشگاه های مجازی مورد استفاده در این سامانه جامع، 112 دانشکده و آموزشکده ، 20 هزار دانشجو، 700استاد در سراسر کشور می باشد که امکان استفاده از این سامانه جامع در 30 رشته تحصیلی دانشگاه برای انجام 30 عنوان آزمایش فراهم گردیده است.

  دادگر ادامه داد: با توجه به اینکه در دانشگاه فنی حرفه ای بیش از 70 درصد دروس برای دانشجویان بصورت عملی ( کارگاهی و آزمایشگاهی) اجرا می گردد در شرایط کرونا، بیشترین آسیب متوجه دانشجویان این دانشگاه شد با راه اندازی این سامانه جامع مشکل ارایه بخش عمده ای از آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه مرتفع گردید.

  وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با توسعه این سامانه در آینده نزدیک، پوشش کامل رشته های دیگر صورت پذیرد.

  شایان ذکر است در دوران پساکرونا نیز استفاده ترکیبی از آزمایشگاه های مجازی توام با آزمایشگاه ها و کارگاه های واقعی باعث کاهش در مواد مصرفی، انرژی و زمان خواهد شد.

  نظرات کاربران