در حال بارگذاری ...
 • پیام تسلیت ریاست دانشگاه فنی و حرفه‌ای به مناسبت سالگرد امام خمینی (ره) و پاسداشت قیام 15 خرداد

  امام خمینی (ره):

  «این وظیفه‌ای است الهی. وظیفه‌ای است ملی و انسانی که ما باید به آن عمل کنیم. 
  همه ما باید در انتخابات شرکت کنیم.»
   هر سال نیمة خردادماه برای ملت بزرگ ایران اسلامی یادآور قیام بزرگ‌مردی است که کشور را با اندیشه ناب محمدی خود از فرورفتن در اندیشه‌های مادی نجات داد و مستضعفین جهان را برای به دست گرفتن منافع و استقلال خود و مبارزه و مقاومت در برابر مستکبران و نظام سلطه امیدار ساخت. امام خمینی (ره)، ثابت کرد که اسلام زنده است و می‌تواند مبنای نظامی اجتماعی قرار گیرد.
  چهاردهم خردادماه، یادآور عروج ملکوتی آن رهبری است که بر بلندای تاریخ سرود فتح و ظفر سر داد و آزادی و آزادگی را معنایی تازه بخشید. 
  قیام 15 خرداد ۱۳۴۲ نیز نقطة عطف تاریخ مقاومت و انقلاب مسلمانان ایران است و یکی از رویدادهای جاودان و تاثیرگذار در شکل‌گیری انقلاب اسلامی مردم این کشور به شمار  می‌رود. امروز ما به‌عنوان وارثان این میراث گرانبها و ارزشمند، وظیفة سنگین محافظت، پیراستن و آراستن این شجرة طیبه را به‌عهده داریم. به‌ویژه، رسالت‌مان در این برهة سرنوشت‌ساز و مهم انتخابات ریاست‌جمهوری، همراه با آگاهی، بینش، بصیرت و دلسوزی برای میهن اسلامی‌مان سنگین‌تر خواهد بود.
  اینجانب بر خود فرض می‌دانم سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام خونین پانزدهم خرداد را به جامعة دانشگاهی و به‌یژه خانوادة بزرگ دانشگاه فنی و حرفه‌ای تسلیت و تعزیت عرض نموده و طول عمر و سلامتی رهبر انقلاب (مدظله‌العالی)، همه خدمتگزاران به میهن و مردم شریف ایران را از درگاه خداوند مسئلت نمایم. امید است دانشگاهیان عزیز در سایة خودباوری و پشتکار، روشنگری و بیان حقایق منشأ خیر و برکت فراوان باشند و در راه معرفی و ترویج اندیشه‌های متعالی و اهداف و زوایای زندگی پربرکت آن بزرگوار، به نسل حاضر و آینده گام بردارند.
  ابراهیم صالحی عمران
                                                                                                                     رئیس دانشگاه

  نظرات کاربران