در حال بارگذاری ...
 • تشکل های دانشجویی نقش موثر و بی بدیلی در جذب و مشارکت حداکثری در انتخابات و شکل گیری یک انتخاب اصلح برای پیشرفت کشور دارند.

    مهدی دستگردی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه تشکل‌های دانشجویی از تأثیرگذار ترین نهادها در جریان انتخابات هستند، گفت: تشکل های دانشجویی نقش موثر و بی بدیلی در جذب و مشارکت حداکثری در انتخابات و شکل گیری یک انتخاب اصلح برای پیشرفت کشور را دارند و به عنوان جریان پیشرو مطالبه گری اجتماعی، سیاسی و فرهنگی باید ضمن حفظ اصول و مبانی، در روش‌ها نیز نوآوری داشته باشند.

  وی ارتباط دانشجو با جامعه را یکی از مزیت های تشکل‌های دانشجویی دانست و اظهار کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری دانشجو مؤذن جامعه است؛ یعنی دانشجو باید در تشکل به صورتی رشد پیدا کند که نمود بیرونی آن فعالیت اثربخش و مفید برای جامعه باشد.

  مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فنی و حرفه ای با بیان اینکه اولویت اول تشکل های دانشجویی رشد همه جانبه دانشجویان است، تصریح کرد: در کشوری که انتخابات به صورت دموکراسی برگزار می‌شود، نکته حائز اهمیت این است که باید مشارکت بالا صورت بگیرد و نقش مؤثر دانشجویان در جذب مشارکت حداکثری در انتخابات زمانی شکل می گیرد که دانشجو در تشکل به صورتی رشد پیدا کند و توانمند شود که توانایی آگاه‌سازی و روشنگری در جامعه را داشته باشد و در این صورت می‌توانیم بگوییم شاهد مشارکت حداکثری و انتخاب کاندیدای اصلح هستیم.

  وی ابراز امیدواری کرد که تشکل های دانشجویی در روزهای منتهی به انتخابات سرنوشت ساز بتوانند با خلاقیت‌ و توانمندی هرچه بیشتر و به شکل جدی در کمک به مشارکت حداکثری مردم و نیز در شکل گیری یک انتخاب اصلح برای پیشرفت ایران عزیز بیش از پیش مؤثر باشند.

  دفتر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه

  نظرات کاربران