در حال بارگذاری ...
 • دکتر ابراهیم صالحی عمران در وبینار تخصصی ارتباطات عنوان کرد:

  برقراری ارتباط با ذینفعان و شرکای مختلف دانشگاه فنی و حرفه ای رسالت اصلی روابط عمومی است

   

  به گزارش اداره کل روابط عمومی، دکتر ابراهیم صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در وبینار تخصصی نقش رسانه‌ها در روابط عمومی که به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی و به همت دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس و با مشارکت اداره کل روابط عمومی دانشگاه ویژه مسوولان روابط عمومی دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزار شد ضمن تشکر از فعالیت‌های فعالانه حوزه روابط عمومی دانشگاه، با بیان اینکه روابط عمومی در تمام سازمان‌ها اهمیت و نقش بالایی دارد اظهار کرد: مهم ترین کار روابط عمومی ارتباط بین موضوعات درون و برون سازمانی با ذینفعان مختلف است.

  وی بیان داشت: ما ذینفعان مختلفی داریم که شرکای ما و در کنار ما هستند که بخش اعظم آن در خارج دانشگاه است لذا معتقدم روابط عمومی اگر بتواند بیشتر در این بخش فعالیت کند می‌تواند دانشگاه را به سمت موفقیت بیشتر سوق دهد.

  صالحی عمران افزود: یکی از عواملی که در سرنوشت هر سازمان اهمیت و ارزش اساسی دارد و آنها را در نیل به هدف‌ها یاری می‌دهد، کیفیت ارتباط آنها با افراد و مؤسساتی است که با آنها سروکار دارند و همچنین با افکار عمومی جامعه‌ای است که در آن به فعالیت مشغولند. هر اندازه این ارتباط به طور مفید برقرار شده و به شکل مؤثری گسترش یافته باشد، به همان اندازه آن فرد، گروه و مؤسسه در دستیابی به اهداف خود موفق‌تر هستند.

  وی با تاکید بر ارتباط مداوم با کارفرمایان گفت: در دانشگاه حتی در برنامه‌ ریزی درسی و  آموزشی هم بر این موضوع تاکید داریم که باید با بخش خصوصی و بازار کار ارتباط تنگاتنگی بوجود آید تا بتوانیم فعالیت های گسترده استادان و دانشجویان را به بازار کار معرفی کنیم.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار کرد: اکنون در بحث آموزش‌های فنی و حرفه ای در جامعه، ضعف پایگاه اجتماعی این نوع از آموزش ها ملموس است و بسیاری از صاحبان کار از این موضوعات اطلاع دقیقی ندارند در همین راستا معتقدم مسوولین روابط عمومی بایستی برای این موضوع مهم فعال تر باشند.

  وی با بیان اینکه به معرفی اجتماعی دانشگاه فنی و حرفه ای از سوی روابط عمومی نیاز داریم ادامه داد: روابط عمومی می‌تواند زبان درون دانشگاه با بیرون دانشگاه باشد تا بتواند برقراری ارتباط متعادل را بین این نهاد آموزشی با سایر نهادها برقرار کند.

  صالحی عمران گفت: هر دانشکده ای می‌تواند این کار را انجام دهد دانشگاه را به سمت عدم تمرکز پیش می‌بریم تا دانشکده‌ها بتوانند کار خود را فعالانه پیش ببرند.

  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در خصوص گسترش ارتباطات و روابط بین المللی را یکی دیگر از وظایف روابط عمومی در ارتباط با ذینفعان دانست و خاطر نشان کرد : دانشگاه می‌تواند در این عرصه بیشتر زمینه ارتباطات را فراهم کند تا دانشگاه موفق تر شود.

  وی بیان کرد: بحمداله دنیای مجازی امکانات خوبی را در اختیار روابط عمومی ها قرار داده؛ کرونا و زیرساخت‌های دیجیتالی نقش‌ جدیدی را برای این نهاد مهم و اثر گذار فراهم آورده که می‌تواند در مسیر ارتقای سازمانی بالاخص معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای به جامعه گام بردارد.

  گفتنی است در این وبینار تخصصی صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و محمد جامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس نیز از دیگر سخنرانان این وبینار تخصصی بودند و دو کارگاه تخصصی خبر نویسی و آشنایی با مراحل بارگذاری اخبار در پایگاه خبری دانشگاه از دیگر برنامه های این وبینار بود که توسط آقایان همزه ای و رسولی از کارشناسان حوزه روابط عمومی ارایه شد.

  نظرات کاربران