در حال بارگذاری ...
افتتاح دپارتمان معماری و سالن همایش سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی آموزشکده فنی و حرفه ای دختران بابل

در هفته آموزش و گرامیداشت سرآمدان آموزشی دانشگاه

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی، صبح امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین روحانی امام جمعه شهرستان بابل، دکتر کریمی نماینده مردم شریف بابل در مجلس شورای اسلامی، دکتر جهانشاهی معاون پژوهش و فناوری و دکتر حیاتی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران ودیگر مسوولین استانی و شهرستان دپارتمان معماری و سالن همایش سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی آموزشکده فنی و حرفه ای دختران بابل افتتاح شد.

بنابراین گزارش، حجت الاسلام و المسلمین روحانی امام جمعه بابل در ابتدای این مراسم بیان داشت: تغییرات جدی و تدابیر محسوس و خوبی در بهسازی بخش علمی و دیگر جهات این مرکز صورت گرفته فلذا نسبت به پشتیبانی هایی که در استان انجام شده تشکر می‌کنم.
وی افزود: ۸۰ درصد جذب دانشجویان بسیار مطلوب بوده که امید رغبت برای دانشجویان ما به حمدالله وجود دارد کلیه مسئولین بویژه دکتر حیاتی  و دکتر جهانشاهی دست به دست هم دهند و فضای بهتری با امید به خدای متعال ایجاد کنند تا شاهد توسعه این مجموعه علمی و مهارتی باشیم و با حمایت مسوولین دانشگاه فنی و حرفه ای و با نگاه مثبت در خود شهرستان با هماهنگی های لازم قطعه زمینی در اختیار این مجموعه دانشگاهی قرار گیرد.

دکتر جهانشاهی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در ادامه این مراسم بیان داشت: تمرکز این دانشگاه در پرورش تکنیسین و مهندسین ماهر است و توجه ویژه‌ای به بحث فناوری ها دارد.
وی افزود: چیزی که مهم است اینکه تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای در مقایسه با دانشگاههای تراز یک کشور رتبه قابل توجه دارد و این پیام خوبی است.

جهانشاهی تصریح کرد: در دانشگاه فنی و حرفه ای بر آموزش های عملی تاکید داریم و پنجه های ماهر صنعت و خدمات کشور را تربیت می کنیم. دانشگاه فنی و حرفه ای به بحث اشتغال فارغ‌التحصیلان نگاه ویژه ای دارد در همین راستا در شهری که مزین است به نام سیدالعلما آیت الله هادی روحانی و خیرین بزرگواری همچون مرحوم نوشیروانی انتظار بیشتری از خیرین در حمایت از آموزش های مهارتی داریم.

دکترحیاتی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران نیز در این مراسم با اشاره بر سیاستهای کلان و  نظام عالی مدیریتی دکتر صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه ای که منشأ خیر در اعتلای آموزش عالی فنی و حرفه ای بوده است گفت:  در نگاه ایشان کارگاهها و آزمایشگاهها به مصابح کلاس درس است و نظر ایشان این است که کارگاه باید شان و شخصیت کلاس را داشته باشد.
وی با تقدیر از حمایت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان عنوان کرد: مشکل عمده ای  مجموعه دختران بابل که در یک شهر دانشگاهی قرار دارد و جز مراکزی است که بیشترین دانشجو ها را دارد  و با ورودی 80 درصدی شهری است در حال حاضر محدودیت فضایی است.

 دکتر طالبیان رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران بابل نیز در این مراسم با عنوان اینکه خدا را شاکریم که در این روزها و شب های قدر  بازسازی و تجهیز دپارتمان معماری و سالن همایش حاضر به وسعت 400 مترمربع به اتمام و بهره برداری رسید خاطر نشان کرد: از تلاش های همکاران دلسوز و متعهد مرکز که بی دریغ زحمات زیادی متحمل شدند تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: با توجه به کمبود های قابل توجه در فضاهای کارگاه آزمایشگاه و آتلیه ساخت  و کمبود بیش از 19 متر مربع از سرانه استاندارد آموزشی ، دانشجویی و رفاهی در آموزشکده ما رابر آن داشت تا فکر و تلاش مان را بر توسعه کالبدی و فضای فیزیکی معطوف کنیم لذا از مسئولین  تقاضا می شود تا نسبت به این امر مهم تدبیری اندیشه و جای دارد از تلاش و پیگیریهای نمایندگان ، امام جمعه و ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور صمیمانه تشکر کنیم.
گفتنی است در این مراسم  بمناسبت هفته معلم و استاد از اساتید آموزشکده که در فعالیت های علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی حائز رتبه برتر شدند تجلیل به عمل آمد.
ضمناً در حاشیه مراسم میهمانان از نمایشگاه پروژه ها و دست ساخته های دانشجویان بازدید بعمل آوردند.

نظرات کاربران