در حال بارگذاری ...
 • در نامه دکتر صالحی عمران به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح شد

  در اولویت قرار گرفتن دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای برای واکسیناسیون کرونا با عنایت به لزوم برگزاری دروس عملی در کارگاه ها

  به گزارش اداره کل روابط عمومی، دکتر ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه ای با ارسال نامه ای به دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار اولویت قرار گرفتن دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای برای واکسیناسیون کرونا شد.

  بنابراین گزارش، رییس دانشگاه فنی و حرفه ای در این خصوص در مصاحبه با روابط عمومی عنوان کرد: بیش از 70% از دروس دوره دو سالة کاردانی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای، عملی و کارگاهی است و حضور در کلاس‌های مهارت‌محور گاهی تا 8 ساعت برای این دسته از دانشجویان الزامی است. همین مزیت سبب آمار بالای اشتغال بیش از 70% فارغ‌التحصیلان این دانشگاه شده است.

  وی ادامه داد: در شرایط کنونی کشور، آموزش‌های مجازی به تنهایی امکان پوشش این دروس کارگاهی را ندارد. با توجه به دورة کوتاه مدت تحصیلی (دو ساله) عملاً دانشجویان این دانشگاه از امکان 3 ترم حضور مستمر در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها محروم شده‌اند که آسیبی جدی خواهد بود.

  صالحی عمران افزود: در همین راستا از وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخواست شد دانشجویان این دانشگاه، اعضای هیئت علمی، کادر آموزشی و کارکنان اداری مرتبط با خدمات ضروری به دانشجویان در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند تا در کوتاه‌ترین زمان و با برگزاری دوره‌های فشردة آموزشی بتوانند بر این معضل فائق آمده و با برنامه‌ریزی خلأ موجود را جبران نمایند.

  وی خاطر نشان کرد: در همین راستا و در پاسخ به نامه ی ارسالی، دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهدات، درمان و آموزش پزشکی مرقوم فرمودند براساس مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، دانشجویان، اعضای هیئت علمی، کادر آموزشی و کارکنان اداری این دانشگاه در اولویت سوم واکسیناسیون قرار خواهند گرفت.

  شایان ذکر است مطابق سند کشوری گسترش ویروس کرونا اولویت واکیسناسیون به ترتیب با کادر بهداشت و درمان، سالمندان و مشاغل پر خطر خواهد بود.

  نظرات کاربران