در حال بارگذاری ...
 • پیام رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای به مناسبت فرارسیدن لیالی قدر و بزرگداشت مقام شامخ استادان

  شب های قدر فرصت مغتنمی است برای روزه‌داران و بندگان تا بار دیگر دل‌های خود را از آلودگی‌های گناه زدوده و لحظاتی را در سایة بندگی و عبودیت، به بازسازی درون و رسیدن به خلوص معنوی و توفیق توبه به درگاه الهی سپری کنند

  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ‏ * إِنَّا أَنْزَلْناهُ فی‏ لَیْلَةِ الْقَدْرِ * وَ ما أَدْراکَ ما لَیْلَةُ الْقَدْرِ* لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ * تَنَزَّلُ الْمَلائِکَةُ وَ الرُّوحُ فیها بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ کُلِّ أَمْرٍ * سَلامٌ هِیَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ

  شب های قدر فرصت مغتنمی است برای روزه‌داران و بندگان تا بار دیگر دل‌های خود را از آلودگی‌های گناه زدوده و لحظاتی را در سایة بندگی و عبودیت، به بازسازی درون و رسیدن به خلوص معنوی و توفیق توبه به درگاه الهی سپری کنند.

  ضربت خوردن مولی‌الموحدین، حضرت علی‌بن ابی‌طالب (ع) در روز ۱۹ ماه رمضان و به‌شهادت رسیدن ایشان در روز ۲۱ ماه رمضان بر اهمیت این شب‌ها نزد شیعیان افزوده است. خورشید فروزان حیات امام علی علیه‌السلام، در افق روز نوزدهم رمضان، سال چهلم هجری در آسمان شهر کوفه به‌خون نشست و شمشیر مسموم نفاق و کین، فرق انسان عدالت‌گستری را شکافت که برترین خلق، پس از رسول خدا صلی الله علیه و آله بود و هست. کردار و گفتار آن امام همام چراغ راه مردان خدا و حق‌جویان و یکتاپرستان جهان است.

  امسال این لیالی پرقدر مصادف است با ایام بزرگداشت مقام شامخ معلمان و استادان ارجمند و چه نیکو تقارنی است! خورشید پرفروغ علم و ادب و تواضع و اقتدار امیرالمؤمنین (ع) بر وادی آموزش پرتو می‌افکند و مسیر تعلیم و تعلم دانش و مهارت را فروغی راهگشا می‌بخشد.

  اینجانب ضمن عرض تسلیت شهادت امام خوبی‌ها و یار ضعفا و دردمندان و مستمندان، حضرت علی (ع) در در شب‌های قدر، ایام بزرگداشت مقام معلم و استاد را گرامی داشته و به تمام متولیان امر آموزش در کشور، به‌ویژه اعضای محترم هیئت علمی و استادان و مربیان دانشگاه فنی و حرفه‌ای تبریک می‌گویم. از بارگاه حضرت احدیت مسئلت می‌نمایم تا تقدیر ما را در شب‌های قدر به گونه‌ای رقم بزند که در دنیا و آخرت، بالاترین فخر ما شیعه بودن‌مان باشد؛ شیعة راستین و واقعی حضرت امیر (ع). در این شب‌های سراسر رحمت و مغفرت و نیایش و بندگی همه با هم برای تعجیل در ظهور صاحب عصر (عج)، همچنین دفع بلای فراگیر ویروس کرونا از جهان و شفای بیماران و توفیق دستگیری از نیازمندان و محرومان دعا کنیم. امید است تا در ایفای رسالت معلمی خویش با تأسی از آموزه‌های رفیع امیرالمؤمنین سربلند باشیم.

  ابراهیم صالحی عمران

                                                                                                                                  رئیس دانشگاه





  نظرات کاربران