در حال بارگذاری ...
 • اولین جلسه ویدیو کنفرانس مرکز آموزش های آزاد و خاص با تعدادی از مراکز استان با موضوع دوره های نظام مهندسی

  تشکیل اولین جلسه ویدئو کنفرانس مرکز آموزش های آزاد و خاص با موضوع ساماندهی دوره های نظام مهندسی

  در تاریخ 1/11/98 اولین جلسه ویدئو کنفرانس مرکز آموزش های آزاد و خاص با موضوع ساماندهی دوره های نظام مهندسی با حضور مدیر کل محترم مرکز جناب آقای مهندس عادلی ونیا و جناب آقای مهندس شفیعی برگزار گردید.

  در ابتدای جلسه مهندس عادلی نیا ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام فاطمیه، گزارش مختصری از عملکرد مراکز میزان درآمدهای حاصله در سال گذشته گفتند. سپس مراکزی حاضر در جلسه به ترتیب مطالبی را عنوان کردند.

  در ابتدا جلسه استان فارس بعنوان استانی که در برگزاری دوره های  نظام مهندسی فعال بوده، به تشریح روند دریافت مجوز تا برگزاری دوره پرداختند. دکتر جامعی ریاست محترم استان فارس گفت: قراداد این استان با نظام مهندسی از بهمن ماه 1394 منعقد و روند همکاری همچنان ادامه دارد، دوره های نظام مهندسی در این استان در رشته های عمران، معماری، تاسیسات و ایمنیHSE برگزاری می گردد و ایشان مهمترین چالش در برگزاری دوره های نظام مهندسی را تعدد مراکز  آموزشی برای برگزاری دوره دانستند.

  آقای دکتر شریفی در ادامه در خصوص روند درخواست دادن تا صدور مجوز گفتند بهتر است درخواست های بصورت استانی باشد تا در صورت صدور مجوز مراکز تابعه را نیز پوشش دهد و امکان برگزاری دوره ها برای مراکز تابعه استان نیز فراهم گردد.  در پایان دوره درصدی از درآمد حاصله به مرکز مجری پرداخت می گردد و کلاسهای این دوره ها معمولا بصورت فشرده و  اخر هفته برگزار می گردد و تداخلی با کلاس های درسی دانشجویان ندارد.

  در ادامه خانم قانعی از استان قزوین در خصوص  برگزاری دوره ها گفت در حال حاضر داشتن رشته کارشناسی را شرط دادن مجوز نظام مهندسی در استان قزوین قرا داده اند و در حال حاضر در این استان دانشگاه آزاد مجری برگزاری دوره های نظام مهندسی است.

  استان مرکزی نیز قبلا مجوز برگزاری دوره ها را داشته اند ولی در حال حاضر ارتباط قطع شده است و گرفتن مجوز مجدد نیازمند استاندارد سازی فضا و امکانات است.

  در استان قم نیز  رقابت شدیدی بین مراکز دانشگاهی برای برگزاری دوره های نظام مهندسی وجود دارد که در حال حاضر دانشگاه صنعتی قم و جهاد دانشگاهی و مراکز غیر انتفاعی برگزار کننده دوره های نظام مهندسی هستند تاکنون زیرساخت ها در مراکز این استان به خصوص مرکز پسران مناسب نبوده و نتوانسته اند مجوزی کسب نمایند.

   در انتها نیز استان یزد در خصوص دریافت مجوز از سازمان فنی و حرفه ای جهت ایجاد مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی همچنین انعقاد تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه استان جهت برگزاری دوره های مورد نیاز نیز توضیحاتی ارائه نمودند.

  در پایان جلسه آقای مهندس شفیعی در خصوص وضعیت درآمد مراکز و برنامه های در دست اقدام مرکز آموزش های آزاد و خاص از جمله تفاهم نامه با سازمان گردشگری و موسسه آموزشی کیش توضیحاتی دادند.

  در این جلسه استان های مرکزی، یزد، البرز، اردبیل، قم، قزوین، تهران (انقلاب اسلامی و کشاورزی شهریار)، فارس، کردستان، هرمزگان، گیلان، بوشهر حضور داشتند.

  نظرات کاربران