در حال بارگذاری ...
 • بیانیه هیئت رئیسه دانشگاه فنی و حرفه ای کشور به مناسبت روز مجلس

  مجلس باید مظهر عزّت ملّی و مظهر اقتدار و استحکام نظام باشد. مقام معظم رهبری مدظله‌العالی

   

        دهم آذرماه یادآور سالروز عروج روحانی شیعی، شهید آیت‌الله مدرس است. وی جزو مجتهدان تراز اول ناظر بر مجلس شورای ملی و نیز چند دوره نمایندة مردم از حوزة انتخابیة تهران در مجلس بود. این روز به پاس مبارزات، خدمات و فعالیت‌های تأثیرگذار شهید مدرس، الگوی کمال‌طلبی، آزادی‌خواهی، شجاعت، تعهد و خیرخواهی، در تقویم ایران «روز مجلس» نام‌گذاری شده است.

        مجلس به تعبیر امام راحل (ره) عصارة فضائل ملت است و نمایندگان و منتخبین مردم می‌بایست به فضائلی چون روحیة انقلابی‌گری، ساده‌زیستی و مدیریت جهادی آراسته و مجهز  باشند تا بتوانند در تحکیم مجلسی کارآمد، جریان‌ساز و اثربخش نقش خطیر خویش را ایفا کنند. اهتمام در کسب استقلال و پیشرفت و رونق و آبادانی این مرز و بوم، تأکید بر اجرای قانون در تمام عرصه‌ها و ساختارهای جامعه و بهره‌مندی از خرد جمعی به‌منظور پیشبرد اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی ایران جایگاه رفیع مجلس و رسالت سنگین نمایندگان مردم را بیش‌از پیش می‌نمایاند.

       این روز را به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تبریک عرض نموده و برای تمامی ایشان از آستان حضرت حق سلامت و توفیق خدمت به مملکت و رونق تولید و اشتغال و پویایی در میهن اسلامی را مسئلت داریم.

  هیئت‌رئیسة دانشگاه فنی و حرفه‌ای

  نظرات کاربران