در حال بارگذاری ...
 • در راستای گسترش تعاملات علمی و بین المللی

  تفاهم نامه همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای با دانشگاه علوم کاربردی FHM آلمان به امضا رسید

  تفاهم نامه همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه علوم کاربردی FHM آلمان به امضا طرفین رسید.

  به گزارش اداره کل روابط عمومی، پیرو جلسات و مذاکرات متعدد صورت گرفته با طرفین آلمانی از نیمسال دوم تحصیلی سال گذشته، صبح امروز تفاهم نامه همکاری علمی و بین المللی فی ما بین دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه FHM آلمان در سازمان مرکزی دانشگاه فنی وحرفه ای در تهران به امضاء رسید.

  بنابراین گزارش، فرج اله طالبی اتویی مدیرکل همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه فنی و حرفه ای در حاشیه این مراسم در مصاحبه با روابط عمومی عنوان کرد: در این جلسه که با حضور دکتر صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای و دکتر دوست محمدیان مدیرکل امور بین الملل و مشاور رئیس دانشگاه FHM برگزار گردید، پیرامون تأسیس مدرسه تجارت مشترک با استفاده از اساتید هر دو دانشگاه و اعطای گواهینامه بین المللی به عنوان اولین همکاری علمی مشترک بحث و تبادل نظر شد.

  وی تبادل اساتید و دانشجویان، برگزاری دوره های آموزشی مشترک ویژه دانشجویان، برگزاری دوره های توانمندسازی اساتید، برگزاری رویدادهای علمی بین المللی مشترک و برگزاری مدرسه کسب و کار مشترک را از زمینه های مهم همکاری علمی و بین المللی این تفاهم نامه برشمرد.

  طالبی در پایان عنوان کرد: دانشگاه FHM آلمان دارای هشت شعبه در کشور آلمان است و تمرکز این مراکز بر آموزش های مهارتی، ایجاد کسب و کار، و کارآفرینی است. طبق آمار رسمی وزارت علوم المان فدرال بیش از 95 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه FHM سریعا پس از اتمام تحصیلات وارد بازار کار می شوند که از این تعداد حدود 90 درصد در دوره کارآموزی جذب و استخدام می شود.

  نظرات کاربران