در حال بارگذاری ...
 • رعایت شاخص جوانگرایی در انتصابات دانشگاه فنی و حرفه ای

   

  ورود انقلاب اسلامی به دهه پنجم عمر پر برکت خود اقتضائاتی را به همراه دارد که بدون توجه به آن نمی‌توان در حرکت در مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب موفق بود. شاید مهمترین اقتضای آن را باید در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی جستجو کرد که رهبر معظم انقلاب در آن بر «عظمت نقش نیروی جوان متعهّد» در پیشبرد گام های انقلاب اسلامی تاکید ورزیده و ایشان را محور تحولات دهه‌های آتی پیش روی کشور دانسته‌اند.

  نسل جوان بطور طبیعی دارای ایده‌های نو برای اداره جامعه هستند چرا که از منظرگاه متفاوت به مسایل می‌نگردد و این ویژگی می‌تواند مولد فرصت های مناسبی برای تحول و تکاپو در هر جامعه ای باشد. در کنار این ظرفیت ذاتی، میل به تحول و تغییر و پیشرفت نیز در جوانان موج می‌زند.

  در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و دولت خدمتگذار، انتصابات مدیران حوزه ستادی و روسای مراکز از بدنه دانشگاه و با معیارهای مهمی همچون شایستگی و مقبولیت علمی، آشنایی کامل از آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی، التزام به اخلاق علمی و حرفه ای و همچنین توانایی اجرایی و مدیریتی صورت می پذیرد.

  شجاعت، جسارت، روحیه کار جهادی و ازخودگذشتگی‌ در دوران جوانی در اوج است و همین مسأله باعث شده با حضور مدیران جوان در دانشگاه فنی و حرفه ای فعالیت های کم نظیری طی دو سال اخیر در دانشگاه  رقم بخورد.

  اگرچه در برخی از حوزه های حساس، ضرورت استفاده و بهره گیری از مدیران با تجربه، کارآزموده و مجرب اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، اما علیرغم اهمیت بسیار بالا و غیرقابل انکار عنصر تجربه در عرصه مدیریت؛ انرژی مضاعف، ذهن خلاق و انگیزه فزاینده مدیر جوان برای پیشرفت و توسعه از موضوعات بسیار حائز اهمیتی است که با تکیه بر آن می توان جوششی اثرگذار در اعتلای دانشگاه تزریق کرد  و در همین راستا اکثر قریب به اتفاق روسای استانی، روسای مراکز و مدیران کل حوزه ستادی از نیروهای جوان و خوش فکر خانواده بزرگ دانشگاه فنی و حرفه ای منصوب شده اند.

  گفتنی است انتصابات در دانشگاه فنی و حرفه ای با انجام فراخوان و رهگیری از بانک اطلاعاتی نخبگان دانشگاه و پس از طی مراحل مصاحبه حضوری، تأیید صلاحیت های علمی، عملی و حرفه ای، ارزیابی و بررسی اطلاعات دریافتی در کمیته انتصابات دانشگاه صورت می گیرد که در هفته جاری آقایان مهدی دستیگردی به عنوان مدیرکل برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی و سعید زمانی به عنوان رییس مرکز کارآفرینی و ارتباط صنعت منصوب شده اند.

   

  نظرات کاربران