در حال بارگذاری ...
 • کسب قهرمانی مسابقات ملی ربات های زیر دریایی باحضور دانشجویان آموزشکده دختران نجف آباد


  چهارمین جشنواره ملی دریا، مسیر پیشرفت درآبان ماه سال 97 در مجموعه ورزشی چهار فصل تهران برگزار وکسب رتبه قهرمانی مسابقات ربات های زیر دریایی دانشجویی نخبگان نجف آباد باحضور دانشجویان آموزشکده فنی وحرفه ای دختران نجف آباد برگزار گردید.
  مسابقات ربات های زیر دریایی دانشجویان با حضور 12 تیم  از دانشگاه های یادگارامام ،دانشگاه شربف ،دانشگاه تهران ،دانشگاه قزوین و... که سحر قاسمی و مرضیه شومالی دانشجویان ترم سه رشته نرم افزار کامپیوتر ازآموزشکده دختران  نجف آباد باحضور در تیم نخبگان نجف آباد و با سرپرستی مدیران شرکت زرین راه بهاور حضور پیدا کردند ورتبه اول مسابقات را به خود اختصاص دادند.
  برگزاری این چنین مسابقات وجشنواره ها با اهداف  ترویج دانش رباتیک زیر آب درمیان دانشگاه ها ومراکزتحقیقاتی از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری و تشویق دانشجویان برای کار با موضوعات مرتبط با دریا، ترویج مسائل علمی و فناوری در ساخت شناورهای هوشمند و ریاتهای زیر دریایی، توسعه خلاقیت و نوآوری در دانشجویان، آشنایی با امور مهندسی و ساخت و همچنین تربیت نیروهای متخصص و مساعدت و هدایت اشتغال دانشجویان برگزار می شود.
  ربات زیردریایی کنترل شونده توسط اپراتور برای فعالیت در مناطقی از زیرآب که خطرات جانی برای انسان وجود دارد یا غواص قادر به نفوذ به عمق مورد نظر نمی باشد و یا اعماق بسیار زیاد اقیانوس ها طراحی شده است.
  ازمحورهای نهایی شده این چنین جشنواره ها را می توان به مواردی چون حفاظت محیط زیست، جایگاه و اهمیت خلیج فارس، کشتی سازی، نقش استراتژیک دریا برای کشورها، جایگاه دریا در کشور ایران، مشاغل دریایی، دریا و صنعت توریسم و گردشگری، نقش دریا در تامین انرژی، دریانوردی، سکوهای دریائی، دریا و شهرهای ساحلی، دریا و تامین امنیت غذایی کشور، دریا و حماسه های دفاع مقدس و بنادر و حمل و نقل دریایی اشاره کرد.
  ودر پایان مسابقات از تیم های برتر این دوره از مسابقات تجلیل بعمل آمد .

   

  نظرات کاربران