در حال بارگذاری ...
 • دکتر محبی: دفاع مقدس گنجینه بی پایان ارزش های الهی و انقلابی است


  به گزارش اداره کل روابط عمومی، صبح امروز شانزدهم مهرماه، دکتر علی محبی مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور ایثارگران با حضور در نشست بررسی مسائل و مشکلات ایثارگران دانشگاه فنی و حرفه ای بیان داشت: دفاع مقدس مجموعه‌ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است .
  این رزمنده و آزاده دوران دفاع مقدس با تاکید بر لزوم اشاعه فرهنگ مقاومت با نقل خاطره ای از دوران اسارت خود دفاع مقدس را گنجینه بی پایان ارزش های الهی و انقلابی دانست و بر لزوم شناساندن این ذخیره به جوانان و نسل جدید تاکید و اظهار کرد: دفاع مقدس برگ زرین و یکی از شکوفاترین برهه های تاریخی ایران و انقلاب اسلامی است که تحلیل و بررسی ابعاد مختلف سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و حتی هنری و ادبی آن زمان بیشتری نیاز دارد.
  مشاور وزیر در امور ایثارگران  وزارت علوم گفت: در همه دنیا شهدا و ایثارگران جایگاه ویژه‌ای دارند بخشی که در بین جناح‌های مختلف چه سیاسی،  قومی و اجتماعی، منازعه‌ای در آن وجود ندارد موضوع شهدا است، همه جوامع به شهدا با نگاه ویژه‌ای برخورد می‌کنند و تکریم‌شان می‌کنند. این موضوع همچنین درباره آزادگان، ایثارگران و رزمندگان و خانوده‌های آن‌ها نیز صدق می‌کند. ‌طبیعی است ما هم در ایران هم به لحاظ دینی و هم به لحاظ ملی نگاه ویژه‌ای به این خانواده شهدا و جامعه شاهد و ایثارگر داریم و خوشبختانه این نگاه همچنان با قوت ادامه دارد.
  دکتر محبی به قابلیت های والا و ارزنده ایثارگران در عرصه خدمتگزاری به جامعه اشاره کرد و گفت: افراد صاحب نظر و فداکار این قشر می توانند کشور را در پیشبرد امور به بهترین شکل ممکن یاری نمایند و امیدواریم که با استفاده از این ظرفیت و قابلیت ارزشمند قشر ایثارگر دانشگاه، بیشتر از گذشته از آنان در راستای ارائه خدمت به مردم استفاده نماییم.
  وی یادآور شد: همه ما در راه خدمت به ایثارگران همدل و همفکر باشیم و راهکارها و پیشنهادها  با همفکری هم مطرح نمائیم و در راه رفع مشکلات و خواسته های آنان قدم برداریم.
  گفتنی است این نشست با بررسی و تبیین مفاد برنامه ششم توسعه در امور ایثارگران و موانع اجرایی آن و پرسش و پاسخ نمایندگان ایثارگران با مشاور وزیر علوم به کار خود پایان داد.

   

  نظرات کاربران