در حال بارگذاری ...
 • دیدار و نشست معاون اداری و مالی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور و سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر با فرماندار شهرستان بوشهر


  دکتر فیروز معاون اداری و مالی دانشگاه فنی و حرفه ای کشوربه همراه دکتر منصوری نسب سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهربا فرماندار بوشهر دیدار و نشستی صمیمی برگزار کردند .
  به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر،دکتر فیروز معاون اداری و مالی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور بیان کرد: جدا شدن دانشکده ها و آموزشکده های فنی و حرفه ای از وزارت آموزش و پرورش به وزارت علوم،تحقیقات و فنآوری تصمیم درستی بوده است .آموزش و پرورش به مراکز نگاه برنامه ریزی درسی داشته است ولی وزارت علوم،تحقیقات و فنآوری که برنامه ریزی های شان هیات امنایی است بهتر می تواند در توسعه مراکز با نگاه برنامه ریزی درسی مصوب در توسعه مراکز داشته باشند .هیات امناء آیین نامه داخلی دانشگاه تنظیم می کنند . مراکز بعد از جدایی از آموزش و پرورش با افزایش ظرفیت مواجه شده اند .
  وی ادامه داد : سرانه دانشگاه فنی و حرفه ای از سرانه سایر دانشگاه ها کمتر است .این موضوع از زمان جدایی مراکز نادیده گرفته شده است . اعتبارات تخصیص یافته به دانشگاه کمتر از اعتبارات مصوب می باشد .
  مراکز فنی و حرفه ای دانشگاه فنی و حرفه ای از لحاظ نیروی کار بسیار قوی و آچار به دست هستند . ما باید استعدادها را پرورش دهیم .حسن فعلی دانشگاه فنی و حرفه ای  تشکیل شورای برنامه ریزی آموزشی در بدنه دانشگاه  است و همچنین جهت ایجاد و تشکیل شورای گسترش در دست اقدام است .
  معاون اداری مالی گفت : در دنیا 160 هزار شغل وجود دارد ولی ما حدود 280 رشته داریم ما باید به شناسایی رشته ها با توجه به نیاز استان ها اقدام نماییم .
  دکتر فیروز بیان داشت : جنس دانشگاه فنی و حرفه ای با دانشگاه های دیگر فرق می کند جنس دانشگاه فنی وحرفه ای دانش آموختگان فارغ التحصیل آچار به دست است .
  دکتر منصوری نسب سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهرضمن تشکر و قدردانی از فرماندار جهت توسعه پایدار در مراکز دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر کرد: فرماندار بوشهر آقای جمشیدی در حل ماده 23 و تخصیص اعتبار جهت تجهیز و تعمیرات کمک های خیلی خوبی داشته اند .
  دانشگاه فنی و حرفه ای استان بوشهر بنا به فرمایش مقام مظم رهبری و رئیس جمهور جناب آقای دکتر  روحانی  در توسعه دانشکده ها و آموزشکده های فنی و حرفه ای باید مورد توجه مسئولین استان قرارداشته و بگیرد.
  ایشان ادامه داد : ماموریت ما در دانشگاه فنی و حرفه ای تربیت تکنیسین با ایده کارآفرینی است .ما به دنبال تولید مدرک نیستیم بلکه به دنبال مهارت و تثبیت آن هستیم .
  فرماندار شهرستان بوشهر آقای جمشیدی ضمن خیرمقدم بیان داشت : نگاه ما و همچنین مسئولین استان به بحث آموزش به صورت عملی است .ما با توجه به محدودیت های که وجود دارد توانسته ایم یک سری نیاز های مراکز استان را برطرف نماییم.
  وی از دکتر منصوری نسب و همکارانشان با توجه به حضور فعال در نشست ها و کارگروه های اجتماعی و ... تشکر و قدردانی داشت و از دکتر منصوری نسب و تیم ایشان درخواست کرد که کارگروهی تشکیل دهند و با توجه به نیازو ظرفیت استان نسبت به درخواست رشته اقدام نمایند .
  ایشان ادامه داد : همدلی برند استان است و این باعث رفع نقص ها می شود و انشاا... این همدلی پایدار باشد و بتوانیم ادامه دار این راه باشیم .
  به گزارش روابط عمومی دکتر فیروز بعد از نشست با فرماندار بوشهر، بازدید از پروژهای نیمه تمام مرکز امام خامنه ای ، نشست با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر آقای عوض پور ، بازدید از کارگاه ها و آزمایشگاه های مرکز الزهرا(س) بوشهر و همچین نشستی صمیمی با کارکنان مراکز استان بوشهر داشت .

   

  نظرات کاربران