در حال بارگذاری ...
 • نشست صمیمی مقام عالی وزارت دکتر غلامی با تعدادی از خیرین برجسته ی کشور و حضور مدیرعامل بنیاد ملی حامیان دانشگاه فنی وحرفه ای


  به گزارش روابط عمومی دانشکده، دکتر صباحی مدیرعامل بنیاد ملی حامیان دانشگاه فنی وحرفه ای و جمعی از خیرین برجسته ی کشور با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکترمنصور غلامی نشست صمیمی در تاریخ 19 فروردین در وزارت علوم  داشتند.
  در این نشست دکتر غلامی تاکید به گسترش فرهنگ وقف در جامعه کرد و از مسوولین و مدیران خواستار بستر سازی و اعتماد سازی حضور خیرین جامعه نسبت به سرمایه گذاری در دانشگاه ها شد.
  در این دیدار، دکتر صباحی و خیرین عضو بنیاد‌های خیرین و بنیاد‌های حامیان علم و فناوری دانشگاه‌های سراسر کشور با منصورغلامی و معاونین ایشان دیدار و گفت‌وگو کردند. در حاشیه ی جلسه ی مذکور دکتر صباحی ضمن معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای و لزوم تربیت تکنیسین ماهر با توجه به بحران اشتغال جوانان و نیاز کشور در راستای  توسعه رو به رشد ،وجود دانشگاه فنی و حرفه ای با 173 واحد در 95 کشور با ظرفیت بالا را به فال نیک گرفت و همچنین به بیان گزارشی از فعالیت های بنیاد در راستای جلب مشارکت خیرین و اهمیت بسزای آموزش های مهارتی اشاره کرد و خواستار حمایت وزیر علوم تقویت و ارتقا سهم ٥٠درصد وزارت متبوع در تکمیل پروژه های خیرین دانشگاه فنی وحرفه ای کشور جهت تجهیز آزمایشگاه ها و ایجاد بستر مناسب برای فعالیت خیرین شد.
  در ادامه دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم،در مورد اثرات فرهنگی مثبت کار خیر در دانشگاه ها اشاره کرد و ثمره فعالیت در حوزه کار خیر را کاهش و پیشگیری از  آسیب های اجتماعی ،توسعه فرهنگ همکاری و تعاون ،کاهش احساس بی عدالتی و تبعیض بین دانشجویان عنوان کرد. وی مبادله تجارب بین بنیاد خیرین در دانشگاه ها را عنوان کرد و خواستار افزایش رقابت علمی و ارتقاء کیفی آموزش از طریق اعطاء بورسیه تحصیلی به دانشجویان نخبه و اعطاء تسهیلات به اعضاء هیات علمی در دانشگاه ها شد.  

   

  نظرات کاربران