در حال بارگذاری ...
 • «پیام رییس دانشگاه فنی و حرفه ای به مناسبت فرا رسیدن ۲۲ اسفند «روز بزرگداشت شهدا»

   

  دکتر ابراهیم صالحی عمران رییس دانشگاه فنی و حرفه ای به مناسبت فرا رسیدن ۲۲ اسفند «روز بزرگداشت شهدا» پیام صادر کرد.

   به گزارش اداره کل روابط عمومی در متن این پیام آمده است:

  ۲۲ اسفند روزی به بلندای آسمان حقیقت و به عمق دریای معرفت است؛ روز بزرگداشت یاد و خاطره شهدایی است که مشعل‌های پرفروغ بصیرت، مقاومت و آرمان‌گرایی ملت آزاده ایران شدند تا جهان به این باور برسد که ایران اسلامی از تشعشع پرتو شهدا، زنده و پویاست.

  ملت شریف ایران، نعمت جمهوری اسلامی و اعتلای آن در عصر حاضر را مدیون و مرهون خون پاک و مطهر شهیدانی می‌دانند که با زمان‌شناسی، درک ضرورت حضور در صحنه، رشادت‌ و از جان گذشتگی، نقش ماندگار ایثار را بر پهنه میهن اسلامی حک کردند. شهدا با گذر از تعلقات مادی و عبور از حجاب‌های دنیوی به مصداق آیه شریفه «عند ربهم یرزقون» به لقاء‌الله رسیدند.

  شهدای انقلاب اسلامی؛هشت سال دفاع مقدس و شهدای مظلوم مدافع حرم با تاسی از حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام)، به ندای ولی زمان و مقتدای خویش لبیک گفتند و با خون خود نهال انقلاب را حیات بخشیدند و تا پای جان برای تحقق و استقرار حکومت اسلامی ایستادند تا با حاکمیت اسلام و قرآن، انسان را به درجه عبودیت برسانند و همچون شمع، چراغ محفل بشریت گردند.

  اینجانب ضمن گرامیداشت روز شهدا و پاسداشت یاد و خاطره شهدای گلگون کفن ایران اسلامی اعلام می دارم وصف عظمت مقام شهید در قالب الفاظ نمی‌گنجد و کلمات از توصیف آن عاجز است؛ بی‌شک تجلیل و تعظیم شهدا، عمل به وصایای آنها، تکریم خانواده‌های معظم شهدا و اهتمام ویژه برای تحقق آرمان‌های شهیدان به عنوان یک تکلیف همگانی برای نیل به قله‌های عزت و تعالی تداوم خواهد داشت زیرا هرگونه غفلت و انحراف از این مسیر نورانی هزینه‌های سنگینی را به دنبال خواهد داشت.

   

   

  نظرات کاربران