در حال بارگذاری ...
 • گزارش دیدار رییس و کارکنان آموزشکده فنی و حرفه ای خرم آباد با شهید زنده سید نورخدا موسوی و خانواده محترم ایشان در گرامیداشت روز شهدا ،22 اسفندماه


  گرامیداشت روز شهدا ، و برنامه دیدار با  جانباز 100 درصد، شهید زنده خرم آبادی

  در گرامیداشت روز شهدا  و نزدیک شده به این روز با هماهنگی و اقدامات صورت گرفته توسط مسئولان آموزشکده فنی و حرفه ای خرم آباد، رئیس و کارکنان مرکز توانستند با شهید زنده سید نورخدا موسوی و خانواده محترمشان دیداری داشته باشند. این برنامه در راستای تکریم از مقام والای شهیدان ، که طبق فرمایش مقام معظم رهبری : تکریم شهیدان، تکریم ایثار و اخلاص است و در تایید فرامین رهبری و هم قسم شدن با این عزیزان در اجرای اهداف معنوی و والای آنها صورت پذیرفت.
  سید نور خدا موسوی مفرد تنها شهید زنده :متولد ۱ شهریور ۱۳۴۹، در خرم‌آباد یک نظامی و جانباز اهل ایران است.نور خدا موسوی یک تکاور نیروی انتظامی و فرمانده یگان تکاوری زاهدان بود که در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۸۷ هنگام درگیری با گروه جندالله به رهبری عبدالمالک ریگی بر اثر اصابت یک گلوله دو زمانه به سرش در منطقه پل شکسته لار شدیداً مجروح شد.همرزمانش پیکر وی را به بیمارستان زاهدان منتقل می‌کنند ولی بعد از عمل در وضعیت درمان وی بهبودی حاصل نشد و او با عنوان جانباز ۱۰۰ درصد بدون هیچ حرکت فیزیکی با زندگی نباتی، که حدوداً 10 سال  است که عمر خودرا در کما می‌گذراند.
  در ایران از «سید نور خدا» با عنوان «شهید زنده» یاد می‌شود و از آن زمان، منزل نور خدا موسوی در خرم‌آباد لرستان زیارتگاه دوستداران وی است که با حضور در این مکان یاد او را گرامی می‌دارند و از جان‌گذشتگی و مبارزه او در جهت پاسداری از مرزها و امنیت ایران تقدیر می‌کنند. مقامات دولتی و نظامی بسیار و همچنین قشرهای مختلف مردم نیز تاکنون با وی ملاقات نموده‌اند .
  سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از ملاقات وی در قسمتی از یادداشتی می‌نویسد:«فراموش نکنیم امنیت وجب به وجب خاک این سرزمین را مرهون جان‌فشانی‌های امثال نور خداها هستیم. در تمام لحظاتی که خدمتش بودم، درونم می‌گفت؛ «نور خدا» اینجاست».
  علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز پس از دیدار با وی در 31/4/95 می‌نویسد :« او در راه امنیت جامعه و زندگی بهتر برای دیگران، شیرین‌ترین موهبت الهی همانا جان خود را در طبق اخلاص گذاشت».
  سرتیپ حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز در دیداری که با نور خدا موسوی و خانواده‌اش داشت با تقدیر و تشکر از همسر و دو فرزند وی گفت:
  «فرمانده من جانباز سید نورخدا موسوی است».
   درپایان با آرزوی سربلندی بیشتر وسلامتی برای ایشان و خانواده محترمشان ، امیدواریم  قدمی هر چند کوچک درراه شناخت بهتر این عزیزان و آشنایی با
   آرمان های مقدس آنها برداشته باشیم ومن ا..التوفیق.  

   

  نظرات کاربران