در حال بارگذاری ...
 • جشنواره طراحی مد و لباس ترنج آموزشکده فنی و حرفه ای الزهرا (س) مشهد در محل نگارخانه ی فردوسی جهاد دانشگاهی مشهد آغاز به کار کرد


  مراسم افتتاحیه با حضور دکتر معظمی رییس آموزشکده الزهرا(س) و جمعی از مسئولین ،اساتید و هنردوستان حیطه ی طراحی مد و لباس استان خراسان رضوی برگزار گردید. در این مراسم مهمانانی از جمله دبیر کارگروه ساماندهی مد لباس استان خراسان رضوی ، مدیر خبرگزاری خراسان رضوی ، مدیران آموزشگاه های آزاد، مدیر کمیته برگزاری مد لباس، مدیر مجموعه بانوان کارآفرین، رییس اتحادیه صنف بانوان خیاط به همراه دبیر و مدیر کمیته ثبت آثار و طراحان و مزون داران معروف مشهد  حضور داشتند .
  آثار موجود در این جشنواره  حدود 30 اثر بود که این تعداد،  از میان 80 اثر ارسالی اولیه توسط دانشجویان آموزشکده می باشد، که پس از بررسی و بازبینی توسط هیأت داوران انتخاب گردیده است. داوری اولیه ی آثار بر اساس ویژگی ها و شاخصه های موثر در "طراحی لباس" ، "خلاقیت" و "قابلیت های دوخت" صورت گرفته است .
  هدف از برپایی این جشنواره ضمن معرفی توانمندی های دانشجویان طراحی دوخت و پوشاک آموزشکده فنی و حرفه ای الزهرا(س) ، ارائه الگویی ایرانی- اسلامی در زمینه مد و پوشاک است تا علاوه بر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ، الگوهای متنوع و امروزی را بر پایه ی مولفه های اسلامی به جامعه ی ایرانی معرفی نماید چرا که آثار موجود در این جشنواره که اغلب به صورت پوشش مانتو می باشند همگی بر اساس طرح ها و موتیف های اصیل ایرانی و اسلامی طراحی و اجرا شده اند.
  این جشنواره علاوه بر ایجاد انگیزه در دانشجویان این رشته ، می تواند گام موثری در جهت علاقه مند سازی قشر جوان و نوجوان ایرانی بردارد و بدینوسیله جامعه ای بر پایه ی فرهنگ ایرانی-اسلامی بنا نهد و مانع از رسوب هرگونه الگوی وارداتی و غربی در زمینه ی پوشاک گردد.
  مراسم اختتامیه در سالن اجتماعات دانشکده فنی منتظری با حضور رییس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی دکتر حداد و رییس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران الزهرا(س) مشهد دکتر معظمی و معاونین مراکز، مدیران عامل کارخانه های خوش بافت کاویان، پوشاک اندیشه، دبیر کارگروه ساماندهی مد لباس استان خراسان رضوی، مدیر خبرگزاری خراسان رضوی، جمعی از مدیران حوزه پوشاک خراسان رضوی، اساتید و دانشجویان رشته طراحی دوخت و پوشاک برگزار گردید.
  در این مراسم با توجه به نتایج داوری آثار به سه اثر برتر از نظر خلاقیت، دوخت و طراحی و یک اثر از دید بازدید کنندگان و سه اثر شایسته تقدیر جوایزی از طرف آموزشکده و همچنین کارخانه پوشاک اندیشه و خوش بافت کاویان اهداء گردید.
  نفرات برگزیده به شرح ذیل می باشند:
  اثر برتر از نظر خلاقیت مریم همتی
  اثر برتر از نظر طراحی ندا رستمی
  اثر برتر از نظر دوخت لیلا آقا محمدیان
  اثر برتر از دید بازدیدکنندگان غزاله صفوی
  اثرهای شایسته تقدیری فاطمه سادات نظری، ریحانه زارع، زهرا ملکی
  دبیر جشنواره : فاطمه رافتی
  مدیر اجرایی : ملوک السادات سیدرضایی
  عوامل اجرایی : فائزه باغانی، افسانه دادخواه، مطهره رافتی، سولماز آخوندی، مرضیه ورزگانی، شریفه پاسبان
  هیأت داوران: مریم شریفی، عفت سادات رضوی، مهین ابراهیمی نژاد، مریم ترشیزی، میترا تاثیری، مهناز جداری لطف آبادی، راحله کلالی

   

   

  نظرات کاربران