در حال بارگذاری ...
شنبه 26 اسفند 1396

بازدید دکتر شمس از آموزشکده های استان کرمانشاه و استان کردستان


به گزارش اداره کل روابط عمومی، در این بازدید دکتر شمس به همراه مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی مهندس نجفی با مهندس هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و رضا رحیمی معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه دیدار کردند در این دیدارهای جداگانه به بررسی مشکلات و راهکارهای رفع آنها  گفتگو کردند. در ادامه سرپرست دانشگاه از مناطق عملیاتی مرصاد در کرمانشاه که هفتادمین عملیات آفندی و موفق و بطور کلی یکصدو چهارمین عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران و آخرین مقابله با تجاوز رژیم بعثی تا بن دندان مسلح عراق در طول دوران سراسر افتخار دفاع مقدس است .بازدید کرد.
دکتر شمس در ادامه با نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان کرمانشاه حضرت ایت الله علما دیدار و گفتگو کرد
آیت الله "مصطفی علماء" در دیدار با دکتر " ناصر شمس" رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: بحمدالله کشور ما دارای جمعیت جوان قابل توجهی است که سرشار از استعداد و توانمندی هستند و برای شکوفایی این استعدادها و توانمندی ها باید برنامه ریزی و اقدام کرد..

ایشان تأکید کرد: نباید دانشگاه ها فقط به ارائه مدرک اکتفا کنند بلکه باید به فکر تربیت افراد متخصص و دارای مهارت و کارآمد باشند و جوانان را باید به سمت متبحر شدن در امور و صنایع مختلف هدایت کرد..

آیت الله علماء افزود: استان کرمانشاه هم دارای زمینه‌های کشاورزی و دامپروری است و هم به واسطه مرزی بودن شرایط خوبی برای صادرات دارد و با بهره برداری درست از این امکانات می توان مشکلات اقتصادی و بیکاری را در استان تا حد زیادی برطرف کرد و سپس سرپرست دانشگاه از موکب دانشگاه فنی و حرفه ای در مسیر کربلا بازدید و از نزدیک با عوامل اجرایی دیدار و گفتگو کرد.
در ادامه و در جمع کارکنان و مدیران مراکز فنی و حرفه ای استان سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور طی حکمی دکتر رضا کیهانی را به عنوان سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمانشاه منصوب کرد.
در ادامه بازدید از استان کرمانشاه دکتر شمس  ازآموزشکده فنی و حرفه ای اسلام اباد غرب وآموزشکده دختران وآموزشکده شماره ۲ کرمانشاه بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات آموزشکده ها قرار گرفت .
ایشان در ادامه با تجدید میثاق با شهدای مدافع حرم کرمانشاه ارادت خود را به اهل بیت در  اربعین حسینی نشان داد.
سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای در پایان سفر خود به کرمانشاه با شبکه ی استانی کرمانشاه مصاحبه انجام داد و کرمانشاه را به مقصد استان کردستان ترک کرد.
در ابتدای بازدید دکتر شمس سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی مهندس نجفی از استان کردستان، از مجموعه کارگاهی و آزمایشگاهی دانشکده فنی شهید یزدان پناه سنندج و ابتکارات و اختراعات  اساتید و دانشجویان این مرکز دیدن کردند و جزییات این طرح ها را جهت عرضه به تولید و صنعت و بازار خواستار شدند.
 ودر ادامه مجموعه آموزشی دانشکده فنی شهید یزدان پناه سنندج را افتتاح کردند.
دکتر شمس در یک نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه های ملی و محلی حضور پیدا کرد و به سوالات آنها از جمله تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی،آینده و اهداف دانشگاه فنی و حرفه ای،تبدیل آموزشکده و دانشکده ها به دانشگاه فنی و حرفه ای استانی و تعیین و ایجاد رشته های جدید دانشگاهی پاسخ گفت.
ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در ادامه در نشستی با کارکنان اداری و آموزشی مراکز استان کردستان ضمن اشاره به آینده روشن دانشگاه فنی و حرفه ای خاطر نشان کرد که استان کردستان دارای  ظرفیت ها و توانمندی های بیشمار در تولید و اشتغال است و می توان با توجه به جایگاه دانشگاه فنی و حرفه ای مشکلات اشتغال استان را حل کرد.
وی افزود: باید به افراد توانمند و با تجربه بها داد و تجربیات این افراد را ثبت کرد و نباید تنها به دنبال مدرک گرایی بود بلکه اصل را بر تجربه و توانایی افراد قرار دهیم و عطش مدرک گرایی در کشور باید خاموش شود. ایشان با اشاره به سرانه کم به دانشگاه فنی و حرفه ای گفت که ما به آینده روشن دانشگاه فنی و حرفه ای امیدواریم و می دانیم دانشگاه فنی و حرفه ای کشور تنها دانشگاهی است که اگر حمایت شود می تواند ارتباط صنعت و دانشگاه را برقرار کرده و موجب توسعه همه جانبه در کشور شود.
در ادامه سفر دکتر ناصر شمس سرپرست دانشگاه فنی به همراه مهندس سعید نجفی مدیر کل روابط عمومی دانشگاه و جمعی دیگر از مسئولین دانشکده های استان از آموزشکده فنی و حرفه ای دختران سنندج بازدید کردند. در این بازدید از تمام بخش های آموزشکده اعم از خوابگاه دانشجویان، سالن آمفی تئاتر، کارگاه های آموزشی، سایت ها و ساختمان آموزشی بازدید به عمل آوردند و گفتگویی هم با دانشجویان خوابگاهی داشتند وآنان دغدغه های خود را در خصوص خوابگاه و ... عنوان کردند.
همچنین نشستی با کارکنان آموزشی، اداری و اساتید داشتند و از نقطه نظرات آنان جویا شدند در پایان از نمایشگاه دستاوردهای دانشجویان، نمایشگاه فرهنگی که به مناسبت اربعین حسینی دایر شده بود بازدید کردند.

 

نظرات کاربران