در حال بارگذاری ...
جمعه 4 اسفند 1396

دکتر مهدی اردستانی
ساخت اولین مسجد هوشمندکشور در آموزشکده فنی و حرفه ای پسران قم


برگزاری جلسه هم اندیشی ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز  و ساخت اولین مسجد هوشمند  دانشگاه فنی و حرفه ای در آموزشکده فنی و حرفه ای پسران قم  با مشارکت ستاد اقامه نماز  و خیرین نیک اندیش استان
این جلسه صبح روز چهارشنبه مورخ 96/08/10 ،  با هدف جلب مشارکت مسئولین و خیرین استان قم در امر توسعه فرهنگ اقامه نماز در آموزشکده فنی و حرفه ای پسران قم برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا دکتر خامه یار رییس ستاد اقامه نماز استان به تشریح وضعیت سرانه مساجد منطقه پردیسان قم پرداخت . ایشان بیان کرد: در شهر پردیسان قم با 130 هزار نفر جمعیت ساکن تنها 15 باب مسجد برای اقامه نماز مومنین وجود دارد .  لذا این منطقه دارای کمبود جدی از نظر فضای نمازخانه و مسجد می باشد.  
خامه یار افزود : همت و پیگیری مجدانه دکتر اردستانی ما را بر آن داشت تا با مساعدت ایشان نسبت به احداث اولین مسجد هوشمند در جوار دانشگاه اقدام نماییم تا هم مومنین شهر و هم دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای از آن بهره مند گرد.
در این جلسه دکتر اردستانی به نقش دانشگاه فنی و حرفه ای و پتانسیل بالای فارغ التحصیلان این دانشگاه در رفع نیازهای مختلف اشاره کرده و به عنوان نمونه یکی از فارغ التحصیلان موفق مرکز را معرفی کرد. درادامه ایشان ابراز داشت با ایجاد زیر ساخت‌ها در مراکز دانشگاهی و آموزشی امیدواریم زمینۀ حضور حداکثری دانشجویان در اقامۀ نماز و معارف دینی فراهم شود.
در ادامه جلسه حجه الاسلام والمسلمین محمودی رییس دفتر آیت الله شهرستانی ضمن مقایسه وضعیت مساجد ایران با سوریه ، به لزوم احداث مساجدی چند منظوره در سازمان ها و ادارات و دانشگاه ها اشاره کرد. ایشان قبول کردند بانی و خیر مورد نظر برای ساخت مسجد دانشگاه فنی و حرفه ای را شناسایی و معرفی نمایند.
در این جلسه مهندس موسوی یکی از دانش آموختگان مرکز تعهد کرد کلیه عملیات تاسیسات  مسجد مورد نظر را بصورت هوشمند اجرا نمایند.

 

نظرات کاربران