در حال بارگذاری ...
شنبه 26 اسفند 1396

همایش دانشجویان جدید الورود مهر96 دانشکده فنی و حرفه ای دختران تهران ولی عصر (عج) برگزار شد


به گزارش اداره کل روابط عمومی ،  همایش دانشجویان ورودی جدید و استقبال از آنان  همزمان با ایام ماه محرم الحرام در تاریخ 16 مهرماه روز یکشنبه در سالن ریحانه با حضور رییس دانشکده، معاونین و مدیران گروه ،اساتید و همکاران دانشکده و دانشجویان جدید الورود برگزار شد.
سخنران ویژه این برنامه دکتر شاهین فرهنگ،رزمنده و جانباز دفاع مقدس دارای دکترای روانشانسی تربیتی و از چهره های شاخص و نخبه فرهنگی و علمی کشور بود ،که ایشان با برگزاری گارگاه عملی با شیوه ای بسیار زیبا و دلنشین با اشاره به آیات و احادیث درمورد اهداف مهم زندگی، شرایط رسیدن به موفقیت و انتخاب مسیرهای صحیح زندگی و اهداف اساسی و موفقیت  به ایراد سخنرانی پرداخت، که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت .
دکتر فرهنگ به  3 نکته مهم شامل مقصد،آرزو،هدف که باید در زندگی به آن توجه شود اشاره کرد و توضیحات تفضیلی را نیز ارائه کرد.
دکتر فرهنگ گفت:
فرق بین این 3 نکته چیست؟تعریف مقصدخواسته ما از کل زندگی در یک کلمه می تواند موفقیت-سعادت-رشد و کمال باشد. تعریف آرزو یعنی خواب و خیال ، زمانیکه زمینه ها را می گوییم تبدیل به آرزو می شودوتعریف هدف خواسته ای است دقیق و روشن که به محض اعلام و تکرار آن ،ذهن را درگیر می کند .
انسان های موفق آدمهایی نیستند که امکانات زیادی داشته باشند بلکه آدمهایی هستند که با امکانات کم هم به اهدافشان دست پیدا می کنند.برای هر کاری که انجام می دهیم باید شکر گزار باشیم حتی زمانی که بیمار می شویم.
دکتر فرهنگ مطالعه دو کتاب استاد عشق زندگی نامه پرفسور حسابی و سنگفرش هر خیابان از طلاست زندگی نامه کیم ووچونگ مدیر عامل دوو را به دانشجویان توصیه کرد.
در ادامه دکتر صباحی رییس دانشکده، ضمن ابراز خرسندی از حضور دانشجویان جدید در دانشکده ولی عصر(عج) و تبریک این موفقیت به دانشجویان ، نکاتی پیرامون ورود به این مرحله دانشگاهی و استفاده هرچه بهتر از این فرصت و جایگاه و همکاری دانشجویان با واحد های مختلف ایراد کرد .
دکتر صباحی گفت: اکنون دنیای اشتغال ، دنیای فن و مهارت است و شما دانشجویان در دانشگاهی که فن و مهارت را آموزش می دهد پذیرفته شده ایدو این فرصت را مغتنم بشمارید .شما حتی می توانید برای خودتان اشتغال  ایجاد کنید.
ایشان به دانشجویان توصیه کردند .تلاش و فعالیت را سرلوحه اهداف خود قرار دهندو در هر رشته ای که هستند سعی کنند بهترین باشند و دو عنصر مهم را در زندگی نهادینه کنید یکی فعالیت های ورزشی و دیگری کتابخوانی  است که باعث سلامت جسم و روان می شود. در ادامه معاونت آموزشی-پژوهشی، خانم ملتمس و معاونت فرهنگی-دانشجویی ، خانم باباخانیان  با سخنرانی خود،نکات لازم را به دانشجویان بیان کردند.
از دیگر برنامه های انگیزشی این مراسم جهت حضور دانشجویان در بسیج دانشجویی حضور دانشجوی توانمند خانم ممیوندنماینده بسیج دانشجویی را می توان نام برد که ایشان با بیان نکات ارزشمندی دانشجویان را جهت فعالیت های فرهنگی در دانشکده دعوت کردند.
از دیگر برنامه های جانبی این همایش، اجرای نمایش بسیار زیبا در مورد حضرت ابوالفضل علیه السلام توسط گروه هنری حنانه ، پخش کلیپ معرفی دانشکده ،اهدای بسته های فرهنگی ،توزیع بروشور معرفی دانشکده ازطرف دانشکده به دانشجویان بود.
 

 

نظرات کاربران