در حال بارگذاری ...
شنبه 26 اسفند 1396

جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان در دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد


صبح امروز سه شنبه 21 شهریور ماه، جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان با حضور رییس صندوق رفاه دانشجویان، مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت و درمان، رییس سازمان بسیج دانشجویی، نمایندگان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی، فرهنگیان، جهاد دانشگاهی و فنی و حرفه ای، نماینده ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و نماینده ستاد مرکزی اربعین در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی، در ابتدای این نشست گودرزی رییس سازمان بسیج دانشجویی عنوان کرد: اعزام دانشجویان در اربعین حسینی(ع) بر عهده سازمان بسیج دانشجویی است. اعزام دانشجویان به صورت کاروانی در سراسر کشور انجام می‌شود، دانشجویانی که می‌خواهند به صورت انفرادی اعزام شوند با ثبت نام در سامانه سماح می‌توانند از خدمات بسیج دانشجویی در طول اعزام استفاده کنند.
دبیر ستاد اربعین دانشگاهیان افزود: دانشجویان می‌توانند در سامانه اینترنتی سماح که برای ستاد اربعین کشور و سامانه کلی برای اطلاعات زائران است ثبت نام کنند، گزینه مجزایی برای دانشجویان فراهم گردید که می‌توانند اطلاعات خود را ثبت نام نمایند. دانشجویان زمان ثبت نام باید نام رشته، دانشگاه و محل تحصیل خود را نیز درج کنند.
در ادامه رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام کرد: در آستانه اربعین حسینی و به منظور حمایت دانشجویان و حمایت از این اقدام معنوی و فرهنگی به دانشجویان متقاضی به صورت ویژه وام دانشجویی عتبات عالیات پرداخت می شود.
مهندس یزدانمهر افزود: سقف پرداخت وام به دانشجویان مجرد 10 میلیون ریال و دانشجویان متأهل 15 میلیون ریال پیش بینی شده است.
 در ادامه مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بیان داشت: تاکید ما بر تشکیل ستاد اربعین در تمام دانشگاه های کشور است تا دانشجویان به صورت متمرکز و با هماهنگی و محوریت بسیج دانشجویی هر دانشگاه، راهی این سفر معنوی شوند.
دکتر ایرجی با تاکید بر رعایت قوانین کشور میزبان و دقت به هشدارهایی که پیش از اعزام به دانشجویان داده خواهد شد، افزود: هدف از راه اندازی ستاد دانشگاهی اربعین، صرفاً زیارت و شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی(ع) است.
وی با پیش بینی اینکه بیشترین میزان اعزامی از مرزهای شلمچه و چزابه خواهد بود: به دانشگاه ها توصیه کرد برنامه ریزی ها به صورتی انجام گردد که حتی الامکان سفرهای داخلی برای اعزام کاروان های دانشجویی از طریق حمل و نقل ریلی که از ایمنی بیشتری برخوردار است صورت پذیرد.
گفتنی است ستاد اربعین دانشگاهیان زیر مجموعه ستاد مرکزی اربعین کشور و با محوریت و مسوولیت معاونت فرهنگی و اجتماعی  وزارت علوم است و  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاها، وزارت بهداشت، معاونین فرهنگی جمعی از دانشگاه ها و سازمان بسیج دانشجویی عضو این ستاد هستند و دبیرخانه دایمی این ستاد و کمیته های تخصصی نیز در سازمان بسیج دانشجویی کشور مستقر است.

 

نظرات کاربران