در حال بارگذاری ...
شنبه 26 اسفند 1396

پیام دکتر ناصر شمس به مناسبت عید غدیر خم

به نام خالق هستی بخش
ستاره سحــر از صبـح انتظـار دمید            غـدیـر از نفس رحمت بهار چکیـد 
گرفت دست قدر، رایت شفق بر دوش             زمین به حکم قضا آب زندگی نوشید

 

 

عید کمال دین، تجلّی اراده خداوند و سالروز اتمام نعمت را به همه همکاران عزیز و خانواده معزز دانشگاه فنی و حرفه ای تبریک عرض می کنم. حادثه غدیر یک تاریخ و یا نام یک سرزمین نیست بلکه یک تفکر و نگرش نو به اکمال دین است. غدیر اساس دین، ثمره نبوت، میوه رسالت، چشمه‌اى که تا پایان هستى مى‌جوشد و تعیین کننده خط‌مشی مسلمانان تا آخرین روز دنیاست. 
متاسفانه عده ای که به عظمت این پیام و آینده وحدت بخش اسلام و مسلمین پی نبرده بودند موجبات انحراف مردم و جامعه از اراده پیامبر را رقم زدند و ما امروز نتیجه این انحراف را در جهان شاهدیم. این افراد اجازه ندادند اسلام محمدی جهانگیر شود تا عدالت و دادگری گیتی را فرا گیرد و امروز شاهد غربت اسلام بواسطه گسترش افکار انحرافی و افراطی نباشیم که هیچ قرابتی با اسلام و سیره نبوی ندارد. 
اگر بخواهیم سعادت انسان و نجات انسانیت از تاریکی به روشنایی، تفرقه‌ها و اختلافات به وحدت و یکدلی، آتش و خونریزی به صلح و امنیت و آرامش تبدیل شود، بی‌تردید توجه به غدیر و شخصیت و کمالات حضرت علی (ع) عامل اصلی در این مسیر است و در این گذرگاه تفاوتی بین اهل سنت و شیعیان نیست. لذا لازمست همگان به مسئولیت خطیر خود در قبال غدیر عمل نماییم تا چهره حقیقی اسلام آشکار شده و تفرقه‌ها و اختلافات به وحدت و یکدلی و آتش و خونریزی به صلح و امنیت و آرامش تبدیل شود. انشاالله.
ناصر شمس
 
 

نظرات کاربران