در حال بارگذاری ...
شنبه 26 اسفند 1396

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور:
۷۰ درصد دانش‌آموختگان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند

 

بوشهر - رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: ۷۰ درصد دانش‌آموختگان دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند.
به گزارش  اداره کل روابط عمومی ، ناصر شمس عصر پنجشنبه در آئین افتتاح پروژه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای یکی از دانشگاه‌های کار آفرین است که در گذشته به آن توجهی نشده است.
وی با اشاره به اینکه نگاه دولت و مقام معظم رهبری توجه به فنی و حرفه‌ای است، اضافه کرد: ما باید محصول دانشگاه را به صنعت پیوند دهیم. این نقش را دانشگاه فنی و حرفه‌ای می تواند انجام دهد.
شمس ادامه داد: بالای ۷۰ درصد دانش‌آموختگان این دانشگاه جذب بازار کار شده‌اند. در حالی که در ایران هرم نیروی انسانی و فارغ التحصیلان برعکس است و توجه به کارشناسی ارشد و دکتری بیشتر شده است.
توسعه دانشکده فنی و حرفه‌ای در بوشهر
وی با بیان اینکه ما باید به سمت پرورش کارآفرین برویم، تصریح کرد: راه ما برای توسعه اشتغال، توسعه دانشگاه فنی و حرفه‌ای است و نگاه ما توسعه تکنیسین است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور خاطرنشان کرد: شهر و استان بوشهر نیاز جدی به توسعه دانشگاه فنی و حرفه‌ای دارد و باید رشته های متناسب با نیاز استان توسعه دهیم.
وی بیان کرد: در بحث گردشگری و دریانوردی کارهای خوبی می‌شود در استان بوشهر انجام داد. در بحث گردشگری ظرفیت‌های خوبی وجود دارد و باید به این ظرفیت‌ها توجه شود.
شمس با بیان اینکه همدلی در استان در راستای دانشگاه فنی و حرفه ای یک نقطه قوت است، افزود: این همدلی باعث توسعه این استان در ایجاد رشته‌های جدید و توسعه دانشکده می‌شود.
 

نظرات کاربران