در حال بارگذاری ...
دوشنبه 20 آذر 1396

گزارش کارگاه کارگاه بهره برداری از سامانه دفتر گسترش

مرکز آموزش های عالی آزاد و خاص برگزار نمود :

 

کارگاه بهره برداری از سامانه دفتر گسترش

 

 

به پیشنهاد دفتر برنامه ریزی آموزشی، دوره آموزشی نحوه تکمیل اطلاعات و کار با سامانه جدید آموزش عالی در راستای اجرای طرح آمایش آموزش عالی و یکپارچه سازی نظام اطلاعاتی وزارت علوم، توسط مرکز آموزش های عالی آزاد دانشگاه، با حضور نمایندگان استانی در تاریخ 3/11/ 95 برگزار گردید .

این کارگاه راس ساعت 9 صبح با حضور آقای دکتر افشین مهر، همکاران شاغل در معاونت آموزشی، بودجه و تشکیلات و نیز اساتید و مجریان سامانه آموزش عالی(آقایان دکتر نبوی مجری سامانه – دکتر حمید نوروزی از دفترگسترش – دکتر صفری فارفار از دفتر نظارت آموزش عالی – آقای رضا فکور از دفتر برنامه ریزی درسی - خانم الهام خدابخش مسئول فناوری اطلاعات و خانم مریم اسدی از دفتر معاونت آموزشی) و نمایندگان استانی شروع شد .

سرکار خانم دکتر تقوائی مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی دانشگاه ، در ابتدای کارگاه ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان، گزارشی اجمالی از اهداف برگزاری این کارگاه را بیان نمودند و در ادامه ایشان به اهمیت این سامانه جهت کسب اطلاعات از مراکز مختلف و بمنظور کاربردهای متفاوت از جمله درخواست رشته جدید اشاره کردند .

 در ادامه اساتید و مجریان سامانه در وزارت علوم در خصوص چگونگی ورود و بارگزاری اطلاعات در قسمتهای مختلف سامانه (شامل بانکهای اطلاعاتی : برنامه های درسی و رشته محل ها، موسسات آموزش عالی ، اعضای هیات علمی و دانشجویان و مصوبات شورای گسترش و برنامه ریزی آموزشی، تشکیلات/ساختار سازمانی، ساختمانها و اراضی  و ....) را آموزش دادند و همزمان نمایندگان استانی نیز از طریق سیستم ، فرآیند تکمیل اطلاعات را آزمون کردند . اساتید به سوالات شرکت کنندگان پاسخ و راهنمایی های لازم را انجام دادند .

کارگاه در ساعت 14 پایان یافت . لازم به ذکر است که بخش پایانی کارگاه مذکور جلسه پرسش و پاسخ بود .

نظرات کاربران