در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 21 آذر 1396

مصاحبه رییس دانشکده شهید چمران گرگان
با برنامه زنده خانه محبت با رویکرد کارآفرینی

 

دکتر منصوری در این مصاحبه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری با محوریت اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال بیان کردند؛ اگر بخواهیم اقتصادی پویا داشته باشیم قطعاً باید به تولید و اشتغال اهتمام بورزیم و در واقع تولید و اشتغال رو بصورت کاملاً کاربردی، آن چیزی که واقعیت های جامعه ما هست تبیین کنیم.
رییس دانشکده تصریح کرد: اشتغال و تولید هم متاثر از عوامل متعددی همچون رکود، تورم، واردات و صادرات می باشد که همه اینها بر تولید و اشتغال تاثیر می گذارد ولی مهمترین مقوله در تولید و اشتغال مهارت آموزی است. اگر نیروی کارما این مهارت را داشته باشد که بتواند خودش یک کارگاه تولیدی یا بنگاه اقتصادی را راه بیاندازد هرچند کوچک، نیازی به دولت و یا در واقع صنایع ما نخواهد داشت و خودش یک کارآفرین خواهد بود.
وی افزود: این اهمیت مهارت آموزی در فارغ التحصیلان ما بر آن شد تا دانشگاه فنی و حرفه ای با ماموریت مهارت آموزی در کشور رسالتش تببین بشود و فارغ ا لتحصیلان هنرستان و کاردانش وارد این دانشگاه بزرگ که با بیش از 170 دانشکده و بالغ بر 120 رشته کاردانی و بیش از 60 رشته کارشناسی بشوند.
در ادامه منصوری اظهار داشت: در دانشگاه فنی و حرفه ای 50 درصد آموزش ها مهارتی است یعنی 50 درصد سرفصل های آموزشی به کارگاهها و آزمایشگاه ها تخصیص پیدا کرده است و همین امر باعث می شود فارغ التحصیلان ما در واقع مهارت کافی را داشته باشد و پنجه های کارآمد به قول مقام معظم رهبری داشته باشد تا بتوانند به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای وارد بازار کار و صنایع بشود. به همین دلیل است که در برخی از رشته های ما تا 70 درصد فارغ التحصیلان جذب بازار کار شوند . و این برای دانشگاه فنی و حرفه ای افتخار می باشد.

 

نظرات کاربران