در حال بارگذاری ...
چهارشنبه 27 دی 1396

مراسم استقبال از ترم اولی ها در دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی برگزار گردید


این مراسم صبح سه شنبه هجدهم مهرماه با حضور دکتر ناصرشمس رییس دانشگاه فنی و حرفه ای، دکتر فاطمه مهاجرانی رییس دانشکده فنی و حرفه ای دکتر شریعتی، حجت الاسلام بنیان جوادی مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فنی و حرفه ای، معاونین و مدیران کل عضو هیأت رئیسه دانشگاه فنی و حرفه ای در سالن میلاد دانشکده برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر مهاجرانی ضمن خیرمقدم به دانشجویان، سلام و درود به شهدای صدر اسلام تاکنون بالاخص شهدای دفاع مقدس و شهدای عاشورای حسینی، دانشجویان را به تأسی جستن از فرهنگ غنی عاشورا و مزین شدن به علم همراه با ادب و اخلاق توصیه نمود و اذعان داشت:
" همواره بر این باور باشید که اگر می خواهم علم بیاموزم می بایست مهارت و همچنین مهارت های زندگی را کسب کنم. اهتمام بورزید ارزشهای والایی را که به دست می آورید به راحتی از دست ندهید. به قول شاعر:
" هرکه او ارزان خرد ارزان دهد      گوهری طفلی به قرصی نان دهد "
عزیزان من، دختران علم آموز سرزمینم، هیچ گاه از یاد نبرید که شما در محیط دانشگاهی وارد شده اید تا علاوه بر جویا بودن علم، ارزش های ناب اخلاقی را نیز در خود پرورش دهید.
" پرواز اعتماد را با یکدیگر تجربه کنیم در غیر این صورت بالهای دوستیمان را می شکنیم."
سخنران بعدی این مراسم ، حجت الاسلام و المسلمین بنیان جوادی بود که ضمن خوشامدگویی به دانشجویان ورودی جدید، آن ها را به پایبند بودن به قوانین، و بهره گیری کامل از علوم اساتید و سخنان دلسوزانه مسئولین دانشکده فرا خواند.
در ادامه برنامه دکتر ناصر شمس نیز پس از خیرمقدم به دانشجویان ورودی جدید و آرزوی توفیق برای تمامی جوانان برومند اسلامی، دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای و به ویژه دانشجویان حاضر در جلسه، دوران دانشجویی را بهترین دوران عمر هر کس متصور شد و تاکید کرد:
" قدر تک تک لحظات زندگی دانشجویی خود را بدانید و سعی کنید در کنار تحصیل و کسب دانش، به توانمندی های متعدد و کاربردی دست یابید. شما عزیزان را به رعایت نکاتی مهم و کسب توانمندی ها و قابلیت های ذیل توصیه می کنم:
- یک زبان جدید به جز زبان مادری یاد بگیرد تا بتوانید به صورت مفیدتر و فراتر از مرزهای جهانی پا بگذارید. دانش و توانمندی های علمی و تجربی خود را با دنیا به اشتراک بگذارید و از دیگران نیز بیاموزید
- با ایجاد وبلاگ و وب سایت، به کسب دانش و فناوری اطلاعات در دنیای مجازی برای ارتباط موثرتر با جهان پیرامون خود بپردازید
- تجربه های علمی فرهنگی و اخلاقی خود را مستند نموده تا به موقع در روشهای صحیح و در مواقع لزوم استفاده نمایید.
- به مطالعه کتاب خیلی اهمیت بدهید چرا که درهای زیادی در مسیر کسب دانش و تجربه به روی شما باز می شود
- نوشتار خود را تقویت کنید و برای هر کار خود به نوشتن و روان نمودن قلم اهمیت دهید
- در حرکت های مفید گروهی حضور یابید و به ارتقا دیگر دانشجویان هم کمک کنید
- به دنبال نوآوری و خلق دانش و تولید بروید
ما در این مسیر آمادگی یاری رساندن به شما عزیزان و شنیدن پیشنهادهای سازنده شما خواهیم بود.
 
اجرای گروه مدیحه سرایی، تواشیح و هم آوایی بین المللی الغدیر، خاطره خوانی دانشجو فاطمه قاسمی فرزند جانباز جنگ تحمیلی و گروه مذهبی هنری دمام زنی از دیگر بخش های جانبی این مراسم بود.
گفتنی است در انتهای این مراسم، خانم راضیه کمانی مدیر امور بانوان شهرداری منطقه نوزده تهران در رابطه با امکانات رفاهی تفریحی و فرهنگی این منطقه به ایراد سخنرانی پرداخت و دانشجویان رابه استفاده و بهره مندی از امکانات موجود دعوت کرد.

 

نظرات کاربران